Logo Kalender

Kalender








OK Roskilde klubkalender 2018


Dato Dag Aktivitet Mødested / Skov Tid Note
2-jan Tir Byløb Veddelev 18:00  
4-jan Tor Gymnastik Sct Jørgens skole 20:00-21:30  
6-jan Lør Vinter MTBO Grib skov 11:00-12:00  
6-jan Lør Vintercup Bøndernes Hegn 13:30  
6-jan Lør Boserupløb Boserup - Naturcenter 13:00-13:30 Lørdagsløb
7-jan Søn Nytårsstafet Boserup 10:30  
9-jan Tir Tirsdagstræning Klubhuset 18:00 Fællesspisning
10-jan Ons Natcup Ll. Hareskov 18:00  
11-jan Tor Gymnastik Sct Jørgens skole 20:00-21:30  
13-jan Lør Vinter MTBO Tokkekøb/Ravnsholt 9:00-10:00  
13-jan Lør Boserupløb Boserup - Naturcenter 13:00-13:30 Lørdagsløb
14-jan Søn VTR-løb Korsør Lystskov 10:00-11:00  
14-jan Søn Vinterlang Tokkekøb Hegn 10:00  
16-jan Tir Tirsdagstræning Klubhuset 18:00  
18-jan Tor Gymnastik Sct Jørgens skole 20:00-21:30  
20-jan Lør Vinter MTBO Mölleröd 11:00-12:00  
20-jan Lør Vintercup Tokkekøb Hegn 13:30  
20-jan Lør Boserupløb Boserup - Naturcenter 13:00-13:30 Lørdagsløb
21-jan Søn VTR-løb Tølløse skov 10:00-11:00  
23-jan Tir Tirsdagstræning Klubhuset 18:00  
24-jan Ons Natcup Hedeland Syd 18:00  
25-jan Tor Gymnastik Sct Jørgens skole 20:00-21:30  
27-jan Lør Boserupløb Boserup - Naturcenter 13:00-13:30 Lørdagsløb
28-jan Søn VTR-løb Munkholm skov 10:00-11:00  
28-jan Søn Vinterlang Amager 10:00  
30-jan Tir Tirsdagstræning Klubhuset 18:00 Fællesspisning
1-feb Tor Gymnastik Sct Jørgens skole 20:00-21:30  
3-feb Lør Boserupløb Boserup - Naturcenter 13:00-13:30 Lørdagsløb
3-feb Lør Vintercup Rude skov 13:30  
4-feb Søn VTR-løb Harrested 10:00-11:00  
6-feb Tir Byløb Havnen 18:00  
7-feb Ons Natcup Klosterris Hegn 18:00  
8-feb Tor Generalforsamling Klubhuset 19:00  
10-feb Lør Boserupløb Boserup - Naturcenter 13:00-13:30 Lørdagsløb
11-feb Søn VTR-løb Vemmetofte 10:00-11:00  
13-feb Tir Tirsdagstræning Klubhuset 18:00 Fællesspisning
15-feb Tor Gymnastik Sct Jørgens skole 20:00-21:30  
17-feb Lør Vinter MTBO Lystrup 09:00-10:00  
17-feb Lør Boserupløb Boserup - Naturcenter 13:00-13:30 Lørdagsløb
18-feb Søn VTR-løb Slagelseskovene 10:00-11:00  
24-feb Lør Vinter MTBO Klosteris mm. 11:00-12:00  
24-feb Lør Boserupløb Boserup - Naturcenter 13:00-13:30 Lørdagsløb
25-feb Søn VTR-løb Hydeskov & Flintinge 10:00-11:00  
25-feb Søn Vinterlang Ravneholm mm. 10:00  
27-feb Tir Tirsdagstræning Klubhuset 18:00 Fællesspisning
28-feb Ons Natcup Lystrup skov 18:00  
1-mar Tor Gymnastik Sct Jørgens skole 20:00-21:30  
3-mar Lør Vinter MTBO Allerød og omegn 09:30  
3-mar Lør Boserupløb Boserup - Naturcenter 13:00-13:30 Lørdagsløb
4-mar Søn Troldens fodspor Næstved 9:30  
6-mar Tir Byløb Roskilde SØ 18:00  
8-mar Tor Gymnastik Sct Jørgens skole 20:00-21:30  
9-11-mar Fre-Søn Nordjysk 2-Dg Tversted 12:00  
10-mar Lør Vinter MTBO Grib skov 11:00-12:00  
10-mar Lør Boserupløb Boserup - Naturcenter 13:00-13:30 Lørdagsløb
11-mar Søn VTR-løb Vintersbølle 10:30 Afslutning
13-mar Tir Tirsdagstræning Klubhuset 18:00 Fællesspisning
15-mar Tor Gymnastik Sct Jørgens skole 20:00-21:30  
17-mar Lør Boserupløb Boserup - Naturcenter 13:00-13:30 Lørdagsløb
20-mar Tir Tirsdagstræning Klubhuset 18:00  
22-mar Tor Gymnastik Sct Jørgens skole 20:00-21:30  
23-mar Fre Danish Spring Sorø 15:00 Sprint
24-mar Lør Boserupløb Boserup - Naturcenter 13:00-13:30 Aflyst
24-mar Lør Danish Spring Avnstrup 12:00 Mellem
25-mar Søn Danish Spring Avnstrup   9:30 Lang
29-31-mar Tor-Lør Påskeløb Fanø 11:00  
31-mar Lør Boserupløb Boserup - Naturcenter 13:00-13:30 Lørdagsløb
3-apr Tir Tirsdagstræning Klubhuset 18:00 Fællesspisning
3-apr Tir Klubaften Klubhuset 20:00 Vasaløbet
5-apr Tor Gymnastik Sct Jørgens skole 20:00-21:30  
7-apr Lør Boserupløb Boserup - Naturcenter 13:00-13:30 Lørdagsløb
8-apr Søn Put & Run løb Teglstrup Hegn 10:15-12:30  
10-apr Tir Tirsdagstræning Klubhuset 18:00  
12-apr Tor Gymnastik Sct Jørgens skole 20:00-21:30  
14-apr Lør Boserupløb Boserup - Naturcenter 13:00-13:30 Lørdagsløb
17-apr Tir Tirsdagstræning Klubhuset 18:00  
19-apr Tor Gymnastik Sct Jørgens skole 20:00-21:30  
21-apr Lør Boserupløb Boserup - Naturcenter 13:00-13:30 Lørdagsløb
22-apr Søn DM Ultralang Jægerspris Nordskov 10:00  
24-apr Tir Tirsdagstræning Klubhuset 18:00 Fællesspisning
27-29-apr Fre-Søn MTBO-cup Grib skov mm. 12:00  
28-apr Lør Boserupløb Boserup - Naturcenter 13:00-13:30 Lørdagsløb
1-maj Tir Tirsdagstræning Klubhuset 18:00  
5-maj Lør Boserupløb Boserup - Naturcenter 13:00-13:30 Lørdagsløb
6-maj Søn Divisionsmatch Kongelunden 11:00  
6-maj Søn Findvej Dag Boserup 10:00-13:00  
8-maj Tir Tirsdagstræning Klubhuset 18:00 Fællesspisning
9-13-maj Ons-Søn MTBO-camp Nordsjælland 17:00  
12-maj Lør Boserupløb Boserup - Naturcenter 13:00-13:30 Lørdagsløb
13-maj Søn Kredsløb Danstrup Hegn 10:00  
15-maj Tir Tirsdagstræning Klubhuset 18:00  
19-maj Lør Boserupløb Boserup - Naturcenter 13:00-13:30 Lørdagsløb
20-21-maj Søn-Man Fynsk Sprint Cup Middelfart/Fåborg 11:00  
22-maj Tir Tirsdagstræning Klubhuset 18:00 Fællesspisning
26-maj Lør Boserupløb Boserup - Naturcenter 13:00-13:30 Lørdagsløb
26-maj Lør DM-sprint Hillerød 15:00  
27-maj Søn DM-sprintstafet Hillerød 10:00  
29-maj Tir Tirsdagstræning Klubhuset 18:00  
2-jun Lør Sjællandssprint Næstved 11:00  
2-jun Lør Boserupløb Boserup - Naturcenter 13:00-13:30 Lørdagsløb
3-jun Søn SM-sprint Køge, Hastrup 09:00  
3-jun Søn Sjællandssprint Køge, Hastrup 11:00  
5-jun Tir Tirsdagstræning Klubhuset 18:00 Fællesspisning
7-jun Tor Sommer Cup Ll. Hareskov 17:30-18:30  
9-jun Lør SM-stafet St. Dyrehave 11:00  
9-jun Lør Boserupløb Boserup - Naturcenter 13:00-13:30 Lørdagsløb
10-jun Søn SM-lang St. Dyrehave 10:00  
12-jun Tir Parkstafet Folkeparken 18:30  
12-jun Tir City O-løb Østerbro/Fælledparken 18:00 København
14-jun Tor Sommer Cup Bøndernes Hegn 17:30-18:30  
16-jun Lør MTBO-DM Stendal, Ulvdal mm. 10:00  
16-jun Lør Præcisions-O Knudsskov - Holbæk 12:00-13:00  
16-jun Lør Boserupløb Boserup - Naturcenter 13:00-13:30 Lørdagsløb
17-jun Søn MTBO-DM Broddingbjerg 10:00  
19-jun Tir Skt. Hans løb ? 18:00 Fællesspisning
21-jun Tor Sommer Cup Jonstrup Vang 17:30-18:30  
23-jun Lør Boserupløb Boserup - Naturcenter 13:00-13:30 Lørdagsløb
7-13-jul Lør-Fre Veteran VM Nordsjælland/København    
14-15-jul Lør-Søn Vikingedyst Stensbæk 10:00  
17-19-jul Tir-Tor Læsø 3-dages Læsø 19:00  
7-aug Tir Tirsdagstræning Klubhuset 18:00 Fællesspisning
11-aug Lør Boserupløb Boserup - Naturcenter 13:00-13:30 Lørdagsløb


okroskilde@okr.dk     Bjældevej 20, 4000 Roskilde      webteam@okr.dk    opdateret 28. maj 2018