Logo Statistik

Klub / Aktiviteter

















DIVISIONSTURNERINGEN

"dagens divisionsløber".

Siden 1992 er der ved hver dividionsmatch kåret en "dagens divisionsløber":

1992 - forår Jørgen Hansen 1992 - efterår Ib Mortensen 1993 - forår Sigurd Egenæs 1993 - efterår Birgit og Jesper Børsting 1994 - forår Steen Baunehøj 1994 - efterår Inge Jørgensen 1995 - forår Kristian Andersen 1995 - efterår Claus Rasmussen 1996 - forår Morten Jensen 1996 - efterår Birthe Nielsen 1997 - forår Henning Rasmussen 1997 - efterår Eigil Sørensen 1998 - forår Anders Kragh 1998 - efterår Gert Pedersen 1999 - forår Annette Petersen 1999 - efterår Mia Simonsen 2000 - forår Per Tripax 2000 - efterår Lars Olsen 2001 - forår Sofie Sørensen 2001 - efterår Jette Kreiberg 2002 - forår Inge Meidahl 2002 - efterår Tanja Rafn 2003 - forår Christian V. Grønberg 2003 - efterår Janne Brunstedt 2004 - forår Hanne Pedersen 2004 - efterår Tobias Midtgaard Frich 2005 - forår Morten Jensen 2005 - efterår Kent Pihl 2006 - forår Martin Laage Kragh 2006 - efterår Asger Jensen 2006 - kvalifikation Andreas Boesen 2007 - forår Lars Olsen 2007 - efterår Anne-Mette Jansen 2007 - kvalifikation Ane Veierskov 2008 - 1. runde Mogens Hald Kristensen 2008 - 2. runde Jan Frederiksen 2008 - kvalifikation Amalie Tripax 2009 - 1. runde Aksel Andersen 2009 - 2. runde John Tripax 2009 - kvalifikation Kim B Pedersen / Michael Kreiberg / Tobias M Frich 2010 – 2. runde Michael Leth Jess 2010 - kvalifikation familien Ulsøe/Christensen 2011 - 1. runde Rasmus Krogh Madsen 2011 - 2. runde Ane Veierskov 2011 - kvalifikation Søren Holm Mikkelsen 2012 - 1. runde John Blaase 2012 - 2. runde Mikkel Vindegaard 2012 - kvalifikation Anders Krogh Madsen 2013 - 1. runde Dagny Rasmussen 2013 - 2. runde ”SMUK kvindeløb” 2013 - kvalifikation Jakob Weigelt Svendsen 2014 - 1. runde Henrik Boesen 2014 - 2. runde Katrine Krogh Madsen 2014 - kvalifikation Jonas Fonager Ulsøe Johansen 2015 - 1. runde Gunnar Grue-Sørensen 2015 - 2. runde Inge Jørgensen 2015 - kvalifikation Axel Borberg Aarby 2016 - 1. runde Mogens Bruun 2016 - 2. runde Adam Carlsen 2016 - kvalifikation Teresa Søndergaard Pohl 2017 - 1. runde Allan Søgaard 2017 - 2. runde Jytte Hougaard 2017 - kvalifikation Marie Hjorth 2018 - 1. runde Freja Emilie Kent

Til toppen af siden

Statistikken er udarbejdet af Morten Jensen.

Tilbage til oversigten


okroskilde@okr.dk      Bjældevej 20, 4000 Roskilde      webteam@okr.dk    13. maj 2018