NatCup 2011on 12-01-2011 21:25
ResultaterOprettet af OE2003 © Stephan Krämer 2006

Stræktider
   Pl   Stnr Navn                         År Klub                                     Tid 



D4  (4)                                           

    1      1 Agnes Jonsson                14 Søllerød OK                            25:02 
    2      4 Emilie Ryberg Vikkelsø       14 Allerød OK                             25:03 
    3      3 Katrine Villumsen            26 Lyngby OK                              37:45 
    4      2 Mette Rich                   37 Ballerup OK                            40:29 



H4  (3)                                           

    1      7 Rasmus Krogh Madsen          11 OK Roskilde                            32:12 
    2      5 Frederik Erskov Krogh        14 OK Øst Birkerød                      1:07:42 

           6 Alexander Ulsøe Jessen       13 OK Roskilde                     Ikke startet 



D2  (14)                                          

    1     21 Lea Reime                    23 AKIF                                   44:04 
    2     18 Masha Semak                  26 Farum OK                               44:39 
    3     13 Amanda Falck Weber           15 Tisvilde Hegn OK                       45:24 
    4     14 Nikoline Tillingsøe          14 Tisvilde Hegn OK                       48:56 
    5      9 Anne Marie Thommesen         36 Ballerup OK                            49:48 
    6     11 Simone Wraa                  16 Tisvilde Hegn OK                       51:34 
    7     20 Lærke Vejsnæs                18 OK Sorø                                51:45 
    8     16 Helle Holm Clausen           29 OK Øst Birkerød                        53:49 
    9      8 Bodil Kliem                  43 Farum OK                               53:57 
   10     10 Iben Valery                  15 Tisvilde Hegn OK                       55:48 
   11     12 Lena Wraa                    49 Tisvilde Hegn OK                       59:50 
   12     17 Birgitte Erskov Halland      51 OK Øst Birkerød                      1:03:27 
   13     15 Naja Dan Møller              48 Allerød OK                           1:04:42 
   14     19 Runa Ulsøe                   45 OK Roskilde                          1:28:09 



D3  (11)                                          

    1     23 Maria Krog Schulz            39 Ballerup OK                            36:15 
    2     26 Linea Place Eriksen          14 Allerød OK                             37:26 
    3     30 Mathilde Hougaar Boesen      15 OK Roskilde                            37:36 
    4     22 Annette Bonde                49 Ballerup OK                            41:51 
    5     27 Janet Bentzen                61 OK Øst Birkerød                        46:38 
    6     25 Ulla Place Petersen          49 Allerød OK                             47:00 
    7     29 Inge Jørgensen               66 OK Roskilde                            47:57 
    8     31 Gerda Marie Christiansen     60 O-63                                 1:06:52 

          24 Susanne Grøn                 42 Tisvilde Hegn OK                     Fejlkl. 
          28 Lise Jonasen                 45 OK Skærmen Værløse              Ikke startet 
          32 Annemette El-Azem            56 Holbæk OK                       Ikke startet 



H1  (17)                                          

    1     41 Thomas Jensen                40 Tisvilde Hegn OK                       52:41 
    2     38 Jonas Falck Weber            17 Tisvilde Hegn OK                       57:30 
    3     47 Joakim Sehested Sie          17 OK Øst Birkerød                      1:00:23 
    4     40 Tim Falck Weber              46 Tisvilde Hegn OK                     1:03:25 
    5     35 Alex Ottesen                 44 Ballerup OK                          1:04:28 
    6     46 Lars Thorslund               44 OK Øst Birkerød                      1:10:12 
    7     45 Kasper Jørgensen             33 Allerød OK                           1:11:00 
    8     39 Henrik Albahn                51 Tisvilde Hegn OK                     1:14:22 
    9     49 Ann-Dorthe Lisbygd           27 Farum OK                             1:18:40 
   10     37 Flemming Wendelboe           60 Helsingør SOK                        1:21:27 
   11     33 Bo Rasmussen                 43 Søllerød OK                          1:29:21 
   12     36 Peter Øe Svendsen            38 Lyngby OK                            1:33:58 
   13     44 Troels Bech Kristoffersen    31 Allerød OK                           1:42:35 

          34 Jesper Kristiansen           31 OK Melfar                       Ikke startet 
          42 Søren Schwartz               21 FIF Hillerød Orientering        Ikke startet 
          43 Gert Nielsen                 54 Allerød OK                      Ikke startet 
          48 Malthe Gaarsdal              15 Farum OK                        Ikke startet 



H2  (37)                                          

    1     69 Emil Øbro                    15 Tisvilde Hegn OK                       42:54 
    2     68 Leif E. Larsen               59 Tisvilde Hegn OK                       43:04 
    3     65 Rolf Valery                  46 Tisvilde Hegn OK                       43:18 
    4     61 Helge Tillingsøe             45 D.S.R. o-sektion                       43:35 
    5     59 Claus Cederberg              43 Ballerup OK                            43:59 
    6     55 Martin Illum                 14 Søllerød OK                            44:35 
    7     67 Gunnar Grue-Sørensen         61 Tisvilde Hegn OK                       46:54 
    8     70 Bertram Kopp Stannum         16 Tisvilde Hegn OK                       47:28 
    9     72 Søren Sloth                  52 FIF Hillerød Orientering               48:36 
   10     77 Morten Ebbensgaard           48 OK Øst Birkerød                        49:18 
   11     78 Peter Bäcker Hansen          47 OK Øst Birkerød                        49:23 
   12     82 Volker Naulin                45 OK Roskilde                            49:47 
   13     74 Søren Peter Larsen           56 FIF Hillerød Orientering               49:57 
   14     62 Lars Lyngsø                  40 Lyngby OK                              50:00 
   15     66 Henrik Nielsen               51 Tisvilde Hegn OK                       52:44 
   16     73 Carsten Hansen               55 FIF Hillerød Orientering               55:08 
   17    117 Jacob Egholm Nielsen            OK S.G.                                55:10 
   18     84 Flemming Vejsnæs             50 OK Sorø                                55:43 
   19     79 Jens Korsholm                57 Farum OK                               55:47 
   20     86 Ole Galle                    59 Holbæk OK                              55:57 
   21     52 Niels la Cour Bentzon        56 Søllerød OK                            57:12 
   22     54 Ulrik Illum                  46 Søllerød OK                            59:02 
   23     60 Hans Christian Strib         63 Ballerup OK                          1:00:01 
   24     80 Kai Beck-Andersen            59 Farum OK                             1:01:29 
   25     64 Niels Agervold               49 Tisvilde Hegn OK                     1:02:03 
   26     53 Anders Jonsson               58 Søllerød OK                          1:03:04 
   27     63 Peter Wraa                   59 Tisvilde Hegn OK                     1:03:46 
   28     58 Niels Aabye                  54 Ballerup OK                          1:05:16 
   29     71 Karsten Schultz              64 FIF Hillerød Orientering             1:07:15 
   30     83 Finn Petersen                58 OK Roskilde                          1:07:23 
   31     85 Karsten Richardt             64 Køge OK                              1:15:21 

          56 Aske Jepsen                  16 Søllerød OK                          Fejlkl. 
          76 Erik Ellegaard Simonsen      48 OK Øst Birkerød                      Fejlkl. 
          51 Max Prang                    56 Fredensborg OK                  Ikke startet 
          57 Jørgen Skaarup               55 Ballerup OK                     Ikke startet 
          75 Flemming Aa. Bruun           46 Allerød OK                      Ikke startet 
          81 Morten Kvist Carl            29 Farum OK                        Ikke startet 



H3  (30)                                          

    1    100 Asger Skytte Kirkegaard      14 Tisvilde Hegn OK                       36:05 
    2     89 Rune Rasmussen               15 Søllerød OK                            37:11 
    3     88 Jørgen Münster-Swendsen      62 Søllerød OK                            37:30 
    4    106 Mogens Hansen                69 OK Skærmen Værløse                     37:39 
    4    111 Aksel Andersen               59 OK Roskilde                            37:39 
    6    112 John Tripax                  63 OK Roskilde                            37:40 
    7    105 Peter Krogh                  50 OK Øst Birkerød                        39:17 
    8    115 Carsten Vad Mortensen        31 PI-København                           41:36 
    9     99 Dennis Øbro                  45 Tisvilde Hegn OK                       41:43 
   10    114 Jesper Fonager Christensen   50 OK Roskilde                            41:49 
   11    113 Ole Svendsen                 68 OK Roskilde                            43:07 
   12    104 Henrik Bo Pedersen           49 OK Øst Birkerød                        43:27 
   13     87 Mogens Jørgensen             65 Søllerød OK                            46:11 
   14     90 Henrik Kleffel               57 Søllerød OK                            47:42 
   15    103 Gunner Sie                   49 OK Øst Birkerød                        50:17 
   16     92 Hans-Erik Andersen           49 FSK Orientering                        51:13 
   17    101 Karsten Funder               66 FIF Hillerød Orientering               52:37 
   18    102 Johnny Frands Eriksen        55 Allerød OK                             55:44 
   19    110 Søren Thoustrup Jørgensen    71 OK 73                                  58:11 
   20     98 John Pihl                    65 Helsingør SOK                          58:58 
   21     94 Jørn Simonsen                65 Ballerup OK                            59:33 
   22     95 Lars Ryberg                  39 Ballerup OK                          1:02:35 
   23     97 Govert Heede                 73 Ballerup OK                          1:09:34 
   24     93 Frank Sandgreen              73 FSK Orientering                      1:09:45 
   25    116 Bjørn Jørgensen              68 Vestsjællands OK                     1:32:56 

          96 Gunnar Tamberg               75 Ballerup OK                          Fejlkl. 
         108 Bendt Frandsen               74 Farum OK                             Fejlkl. 
         109 Henning Nielsen              71 Farum OK                             Fejlkl. 
          91 Arne Grøndahl                68 Søllerød OK                     Ikke startet 
         107 Ole Christiansen             65 Farum OK                        Ikke startet