Logo skaerm_banner

Klub / Aktiviteter

















Vintertræningsløbene 2019-20 - Pointstillingen efter 7 løb

Løbsoversigt

Fruens 10/11    Jyderup 18/11    Rørvig 24/11    Slagelseskovene 1/12    Tølløse 8/12    Avnstrup 19/1   

Nr Navn Klub Saml 2-11 10-11 17-11 24-11 01-12 08-12 19-01 26-01
Grøn begynder, kvinder
1 Franka Søndergaard Pohl OKR 400 100 100 100 100 udg
2 Ingrid Baun Gautier Sorø 100 100
3 Gitte Jensen HOK 92 92
4 Asta Jørgensen HOK 88 88
5 Ann-Sofie Jentoft Fertin HOK 84 84
6 Ella Hemming Køge 68 68
Grøn begynder, mænd
1 Gilbert Mundus HG 477 95 84 100 98 100
2 Colin Mundus HG 476 95 84 99 98 100
3 Noah H Jørgensen Sorø 200 100 100
4 Viktor Jørgensen HOK 100 100
5 Silas Hoffmann Sorø 100
Hvid let, kvinder
1 Carla Petersen HOK 493 100 100 100 100 93
2 Camilla Friis Scheby Sorø 285 100 86 fkl 99
3 Lisa Børsting HG 282 94 88 100
4 Lene Mundus Køge 179 93 86
5 Astrid Rosa H Sigvardsen HOK 100 100
6 Katrine Fertin HOK 96 96
7 Grethe Larsen Køge 93 93
8 Gitte Rasmussen Køge 78 78
9 Ruth Mosbæk HOK 77 77
10 Elisabeth Fertin HOK 70 70
11 Ellen-Magrethe Lupnaav HG 69 69
12 Josephine Nielsen HOK 61 61
13 Metteline Nielsen HOK 61 61
Hvid let, mænd
1 Birger Jarlkov Køge 386 100 86 100 100
2 Finn Frogne Køge 100 100
3 Tobias Lysgaard-Hansen HOK 100 100
4 Caspian Christensen HOK 68 68
Gul mellemsvær, kvinder
1 Alma Okkels Jensen Sorø 490 100 100 96 94 100
2 Lone Amdisen OKR 431 51 72 94 78 69 67
3 Teresa Søndergaard Pohl OKR 392 100 92 100 100
4 Lise Nørgaard OKR 361 59 77 77 83 65
5 Eva Høhne Sorø 281 46 50 92 93
6 Iris Møller Sorø 215 62 fkl 75 78
7 Fie Bressen Køge 179 79 100
8 Katrine Fertin HOK 167 92 udg 75
9 Lea Ovesen HOK 166 94 72
10 Pia Valdau HOK 160 76 84
11 Malene Lysskov-Hansen HOK 138 67 71
12 Susan Hansen Køge 130 64 66
13 Louise Jensen HOK 99 99
14 Ida Binder Larsen HOK 98 98
15 Liva Heydorn Andersen OKR 92 92
16 Katrine Krogh Madsen OKR 88 88
17 Marianne Jacobsen HOK 72 72
18 Elisabeth Fertin HOK 71 71
19 Kamilla Fertin HOK 71 71
Gul mellemsvær, mænd
1 Martin Petersen HOK 500 100 100 100 100 100
2 Søren Staun Køge 353 73 97 93 90
3 Klaus Andersen HOK 190 94 96
4 Jesper Carlsson Køge 187 91 96
5 Lasse Pedersen Køge 185 85 100
6 Tobias Jacobsen HOK 149 70 79
7 Thomas Jacobsen HOK 149 70 79
8 Mads Ottar Jespersen Sorø 100 100
9 Simon Klinkby HOK 95 95
10 Anders Bang Køge 86 86
Blå mini, kvinder <60 år
1 Søs Munch Hansen Sorø 600 100 100 100 100 100 100
2 Rita Løjmand HG 340 53 81 67 77 62
3 Annamaria Carlsen OKR 219 1 59 55 fkl 77 27
4 Susanne Tanderup HG 167 12 83 72
5 Ilsabe Børsting HG 158 67 91 udg
6 Berit Ahlmann Sorø 152 75 77
7 Anne Bloch Frandsen Sorø 100 100
8 Fie Bressen Køge 98 98
9 Jannie Nielsen HOK 77 77
10 Karina Randrup Nielsen HOK 75 75
11 Lone Jørgensen HG 44 44
Blå mini, mænd <60 år
1 Claus Mikkelsen HG 366 75 100 91 100
2 Morten Løjmand HG 291 100 fkl 100 91
3 Jesper R Mortensen HG 200 100 100
4 Henrik Snedker Pedersen HOK 189 98 91
Blå mini, kvinder >60 år
1 Inge Jørgensen OKR 500 100 100 100 100 100
2 Birgit Berner Køge 404 37 100 100 86 81
3 Annette Petersen OKR 285 fkl 87 99 99
4 Lena Hansen HG 277 fkl 83 64 fkl 70 60
5 Marianne Dahl Sorø 192 56 62 udg 74
6 Ane Veierskov OKR 187 96 91
8 Jette Kreiberg OKR 181 87 94
9 Lidy Grange Køge 94 94
10 Annemette El-Azem HOG 85 85
11 Jytte Hougaard OKR 74 74
12 Hanne Pedersen OKR 69 69
13 Tine Demandt Sorø 66 66
14 Susanne Truelsen HG 65 65
15 Jytte Nielsen Køge 18 18 udg
Blå mini, mænd >60 år
1 Mogens Jensen HOK 549 89 100 91 89 93 87
2 Steen Fladberg Køge 493 93 100 100 100 100
3 Kurt Dose Køge 490 49* 87 91 79 78 86 69
4 Ole Svendsen OKR 489 100 99 96 95 99
5 Svend Fladberg Køge 446 30* 61 77 82 83 87 56
6 Torben Nielsen Køge 430 61 84 82 73 76 54
7 Ole Rasmussen Køge 422 88 91 96 78 69
8 Preben Kristensen OKR 411 72 93 82 88 76
9 Jørgen Jørgensen Sorø 379 100 94 93 92
10 Niels-Henrik Holscher O-63 369 95 90 94 90
11 Erik Løvgren Jensen Køge 359 75 94 99 91
12 Jørgen Larsen Køge 296 100 99 97
13 Peter Leander Køge 279 70 74 udg 63 72
14 John Pedersen Sorø 277 93 93 91 fkl
15 Henning Rasmussen OKR 263 86 87 90
16 Jan Bigler HG 256 79 91 86
17 Tage Frydendal HOK 239 75 85 79
18 Bjarne Pedersen OKR 190 99 91
19 John Jensen HOK 171 86 85
20 Erik Torm HG 168 78 90
21 Steen Jeppesen HOK 91 91
22 Torsten Grange Køge 88 88
23 Henrik Boesen OKR 78 78
24 Steffen Nilsson Køge 77 32 45
25 Jan Lindemann OKR 74 74
26 John Jensen HOK 73 73
27 Sune Frederiksen Hvalsø 58 58 fkl
28 Mogens Bruun OKR 56 56
29 Niels Rørbech HG 35 35
Sort kort, kvinder <60
1 Merete Kleist Sorø 545 fkl 88 90 100 93 92 82
2 Birgit Børsting HG 490 98 100 100 100 92
3 Sofie Okkels Jensen Sorø 486 94 100 97 100 95
4 Maja Zwolinska Sorø 299 64 82 90 63
5 Amalie Snedker Mosbæk HOK 286 94 100 92
6 Anne Frandsen Sorø 191 100 fkl 91
7 Sabine Valtasa Køge 189 99 90
8 Emma Varga Maribo 186 86 100
9 Kerstin Fisker HOK 184 94 90
10 Jytte Jørgensen HOK 179 96 83 udg
11 Bodil Klavsen HOK 166 81 85
12 Connie Jahn HOK 162 80 82
13 Jannie Nielsen HOK 155 74 81
14 Astrid Riis HOK 100 100
15 Malene Løkke Køge 100 100
16 Katrine Fertin HOK 92 92
17 Helle Jønson OKR 88 88
18 Lenette Schunck HOK 84 84
19 Linnea Kadziola Maribo 84 84
20 Linda Østberg OKR 83 83
21 Lykke Berg Mathisen HG 82 82
22 Karen Torp-Lupnav HG 79 79
23 Teresa Søndergaard OKR 78 78
24 Sanne Kolenda HOK 77 77
25 Marie Hjorth OKR 63 63
26 Anne Willerup HOK 60 60
27 Anette Binder Larsen HOK 52 52
Sort kort, mænd <60
1 Thobias Høhne Sorø 588 90 100 100 100 100 98
2 Bjark Bo Christensen HOK 573 100 96 96 94 92 95
3 Morten Jensen OKR 565 95 fkl 94 91 86 99 100
4 Jens Frandsen Sorø 538 90 89 83 100 88 88
5 Martin Munk Sorø 189 90 99
6 Tom Hansen Køge 164 78 86
7 Christian Larsen Køge 100 100
8 Michael Leth Jess OKR 97 97
9 Anders Juhl Thomsen OKR 93 93
10 Søren Nielsen OKR 91 91
11 Søren Fertin HOK 91 91
12 Henning Jeppesen Køge 89 89
13 Eskil Gotfredsen Hvalsø 86 86
14 Jesper Allan Jensen OKR 85 85
15 Karsten Hjort OKR 81 81
16 Anton Lauritzen HOK 81 81
17 Kasper Nielsen HOK 55 55
18 Morten Walsted HOK 54 54
Sort kort, kvinder >60
1 Merete Ravnshøj Andersen HG 513 99 96 83 68 86 81
2 Pia Kadziola Maribo 465 100 100 89 94 82
3 Gerda Marie Christiansen Køge 368 100 90 91 87
4 Mette Filskov Sorø 300 100 100 100
5 Inge Jørgensen OKR 100 100
6 Susanne Truelsen HG 77 77 udg
7 Jytte Hougaard OKR 74 74
Sort kort, mænd >60
1 Jørgen Kristensen OKR 558 93 91 91 95 96 92
2 Aksel Andersen OKR 495 100 99 100 96 100
3 Gunnar Grue-Sørensen Køge 481 98 94 97 97 95
4 Finn Petersen OKR 473 98 94 94 95 92
5 Frede Scheye HG 447 91 81 94 95 86
6 Janne Brunstedt OKR 399 100 100 100 99
7 Knud Madsen Sorø 389 100 96 100 93
8 Helmuth Hansen HG 378 71 fkl 74 78 84 71
9 Tage Ebbensgaard Køge 354 90 fkl 88 91 85
10 Jan Truelsen HG 345 82 100 81 82
11 Ole Frederiksen OKR 344 88 82 82 92
12 Steen Jeppesen HOK 324 53 58 62 74 77
13 Flemming Olsen Sorø 317 85 77 68 87
14 Asger Jensen OKR 275 96 90 89
15 Børge Jensen HG 258 77 51 69 61
16 Per Steen Køge 246 74 82 90
17 Ebbe Kajberg Sorø 237 76 80 81
18 Lars Olsen OKR 225 66 79 80
19 Poul R Koziara Køge 215 52 51 61 51
20 Hans Henrik Juda Køge 197 100 97
21 John Tripax OKR 189 96 93
22 Ib Larsen Hvalsø 173 57 49 67
23 Karsten Richardt Køge 159 80 79
24 Anders Bang Køge 156 76 80
25 Ole Bøggild OKR 117 49 68
26 Knud Jensen Hvalsø 107 23 38 46
27 Henrik Nielsen HOK 95 95
28 Svend Erik Munck HG 91 91
29 Steen Fladberg Køge 86 86
30 Steen Lund Sorø 86 86
31 Hans Ole Jensen Sorø 70 70
Sort mellem, kvinder
1 Lise R Andersen HG 378 100 100 83 95
2 Clara Friis Scheby Sorø 360 75 100 89 96
3 Tine Friis Scheby Sorø 357 75 89 93 100
4 Sandra Mundus HG 281 34 79 88 80
5 Anne Willerup HOK 257 98 76 83
6 Malen Løkke Køge 200 100 100
7 Jette Karlsen Hvalsø 185 100 85
8 Runa Ulsøe OKR 180 89 91
9 Anja Rasmussen Sorø 179 83 udg 96
10 Nina Okkels Sorø 174 80 94 udg
11 Sanne Kolenda HOK 173 86 87
12 Astrid Thomsen HOK 100 100
13 Lenette Schunck HOK 87 87
14 Sabine Valtasa Køge 78 78
15 Tanja Klausen HOK 78 78
16 Helle Jønson OKR 77 77
17 Tine Demant Sorø 72 72
18 Susanne Tanderup HG 65 65
19 Christine Svendsen OKR 60 60
Sort mellem, mænd
1 Jakob Søndergaard OKR 567 88 95 95 89 100 100
2 Kristian Kærsgaard Sorø 543 78* 95 85 92 82 94 95
3 Carsten Mogensen Køge 523 63* 91 84 91 79 90 88
4 Jan Thiesen HOK 467 88 100 88 95 96
5 John Knudsen O-63 361 94 88 84 95
6 Jørgen Krogh OKR 360 82 95 92 91
7 Jesper Børsting HG 339 75 79 92 93
8 Henrik Nielsen HOK 319 68 84 89 78 fkl
9 Preben Mortensen Hvalsø 292 100 100 92
10 Finn Skouenborg HOK 286 100 91 95
11 Morten Nissen O-63 280 79 70 66 65
12 Jonatan Høhne Sorø 278 82 100 96
13 Peter Lauritzen HOK 267 85 86 96
14 Martin Vaabengaard OKR 247 79 80 88 fkl
15 Lars Carstensen Køge 208 60 76 72
16 Bent Jensen HOK 203 78 54 71
17 Mogens Hald Kristensen OKR 200 100 100
18 Søren Fertin HOK 186 86 100
19 Jesper Munch Jespersen Sorø 181 93 88
20 Jens Buch Hvalsø 161 81 80
21 Simon Mundus HG 148 64 84 udg
22 Jesper Allan Jensen OKR 140 79 61
23 Anders Juhl Thomsen OKR 134 73 61
24 Anders Christensen O-63 131 60 71
25 Karsten Hjorth OKR 130 68 62
26 Henrik Mathiesen HG 103 18 85
27 Arne Heydorn OKR 100 100
28 Anders Laage Kragh OKR 100 100
29 Mathias Klinkby HOK 100 100
30 Kenneth Lund Sorø 99 99
31 Hans Jessen OKR 95 95
32 Claus Børsting HG 93 93
33 Ivar Valtasa Køge 92 92
34 Asger Jensen OKR 91 91
35 Søren Klinkby HOK 89 89
37 Troels Lassen O-63 87 87
38 Torben Hviid O-63 86 86
39 Johan Søderlund O-63 84 84
40 Brian Steen Jørgensen HOK 84 84
41 Bo Pedersen Køge 82 82
42 Ole Galle HOK 81 81
43 Volker Naulin OKR 79 79
44 Adam Carlsen OKR 76 76
45 Bo Christoffersen Sorø 76 76
46 Pierre Husted Sigvardsen HOK 71 71
47 Søren Nielsen OKR 70 70
48 Søren Kristensen Køge 69 69
49 Steven Lambert O-63 69 69
50 Torben Kristensen HG 48 48
Sort lang, kvinder
1 Christine Svendsen OKR 472 95 100 83 94 100
2 Tine Demant Sorø 321 86 84 100 51
3 Mette Filskov Sorø 200 100 100
4 Anne Bloch Frandsen Sorø 195 95 100
5 Nina Hoffmann Sorø 100 100
6 Tina Meienhof HG 81 81
Sort lang, mænd
1 Janus Høhne Sorø 595 83* 100 100 95 100 100 100
2 Allan Søgaard OKR 567 100 100 91 91 92 93
3 Jan H Jørgensen Sorø 494 73 82 87 88 85 79
4 Kim Hansen Køge 430 82 93 88 79 88
5 Peter Karberg HG 389 82 80 72 81 74
6 Sebastian Hansen HG 350 88 100 79 83
7 Søren Madsen Sorø 347 85 90 84 88
8 Stig Møller Sorø 326 85 83 fkl 88 70
9 Morten Hass Sorø 306 86 76 69 udg 75
10 Kenneth Thomsen Sorø 287 96 100 91
11 Kåre Sørensen Sorø 270 91 90 89
12 Brian Jørgensen HOK 264 91 88 85
13 Jan Frederiksen OKR 231 64 83 84
14 Søren Fertin HOK 179 94 85
15 Claus Sihm OKR 172 89 83
16 Arne Kristensen HG 171 83 88
17 Preben Klavsen HOK 148 71 77
18 Henrik Tølløse Hvalsø 134 73 61
19 Simon Holt Køge 99 99
20 Hjalte Hviid Mikkelsen O-63 98 98
21 Eskil Solvang Sorø 91 91
22 Anders Knudsen HG 75 75
23 Niels Kjølby HOK 63 63
24 Sebastian Rathje Sorø 51 51
25 Aleksander Kongstad HG 40 40
Banelæggere
Jette Carlsen Hvalsø X
Preben Mortensen Hvalsø X
Jan Truelsen HG X
Sebastian Hansen HG X
Mogens Jensen HOK X
Jan Thiesen HOK X
Mogens Hald Kristensen OKR X X
Anders Laage Kragh OKR X
Tine Demant Sorø X
Jens Frandsen Sorø X
Jakob Søndergaard OKR X

okroskilde@okr.dk     Bjældevej 20, 4000 Roskilde      webteam@okr.dk    opdateret 22. januar 2020