O-Kalender
Dato   Stævnets hjemmeside Deadline Mere info - via World of O Tilmelding
Oktober 2018
26.-28.10.
Höst Open 12.10 Svaneke, Blykobbe, Hasle Lystskov, Slotslyngen  
27.-28.10.
Smålandskavlen 16.10 Växjö, Sverige Eventor.se
27.-28.10.
Veluwe 2 days 14.10 Apeldoorn, Holland O Online
28.10.-04.11.
Antalya O-Fest 2018 15.10 Antalya, Tyrkiet  
30.10.-04.11.
Istanbul 5 Days 30.09 Istanbul, Tyrkiet O Online
November 2018
01.-04.11.
Toscana Orienteering Classic 26.10 Abbadia San Salvatore - Montalcino, Italien O Online
02.11.
Buda Sprint 29.10 Budapest, Ungarn O Online
03.-04.11.
Spartacus Cup   Várgesztes, Ungarn  
03.11.
Divisionsmatch 26.10 Grib skov  
09.-11.11.
Girona City Race 28.10 Girona, Spanien  
10.-11.11.
O - Meeting Venice 31.10 Venedi, Italien  
10.-11.11.
Juniper Open 01.11 Bocsa, Ungarn O Online
11.11.
Jættemilen 02.11 St. Dyrehave / OK73  
December 2018
07.-09.12.
Sprint San Francisco 03.12 San Francisco, CA, USA  
08.-09.12.
Funchal City Race 30.11 Funchal, Madeira, Portugal  
26.-30.12.
Sylvester 5-days 30.11 Beringen, Belgien O Online
26.-31.12.
Grand Canaria O-Meeting 10.12 Grand Canaria O Online
27.-31.12.
X-mas 5 days 15.12 Sydney, New South Wales, Australien Eventor.au
Januar 2019
06.01.
Nytårsstafet 28.12 Kårup skov / Holbæk OK  
18.-21.01.
Georgia O-Fest 01.01 Newnan, GA, USA  
30.01.-03.02.
Winter O Cup 30.11 Istanbul, Tyrkiet O Online
Februar 2019
16.-24.02.
Southwest Spring Week   Tuscon, AZ, USA  
21.-24.02.
Costa Calida 31.12 Bullas, Spanien  
22.-24.02.
Antalya Orienteering   Antalya / Tyrkiet  
Marts 2019
01.-03.03.
Sverigepremieren   Åhus, Sverige Eventor.se
01.-05.03.
Portugal "O" Meeting 18.02 Figueira da Foz, Portugal  
08.-10.03.
Hallandspremieren   Halmstad, Sverige Eventor.se
08.-10.03.
Norte Alentejano O'Meeting 25.02 Crato/Portalegre, Portugal  
09.-13.03.
Lipica Open 15.02 Lipica, Slovenien O Online
13.03.
SM-nat   Rude skov  
15.-17.03.
Nordjysk 2-dages 03.03 Svinkløv, Tranum  
23.03.
DM-nat   Holstenshuus  
23.-24.03.
Three hills cup 10.03 Veliko Tarnovo, Bulgarien O Online
29.-31.03.
Danish Spring   Lyngby-Tisvilde Hegn  
April 2019
07.04.
DM Ultralang   Frederikshåb / Randbøl  
09.-14.04.
Riga O-week   Riga, Letland  
13.-14.04.
Scottish Spring   Falkland, Scottland  
18.-20.04.
Påskeløb 29.03 Vosborg / Stråsø  
19.-21.04.
Prague Easter 03.03 Ceska Lipa, Tjekkiet  
19.-22.04.
Jan Kjellstrøm Festival 13.01 Aldershot, Hampshire, England  
19.-22.04.
Easter4 15.02 Izola, Podgrad, Divaca, Slovenien O Online
19.-22.04.
3 jours de Paques 15.01 Mulhouse-Belfort, Frankrig O Online
26.-29.04.
Velikden Cup 05.04 Targovishte, Bulgarien  
27.-28.04.
Tiomila 04.03 Glimåkra, Sverige Eventor.se
Maj 2019
02.-05.05.
Baltic Cup 14.04 Rumia, Polen O Online
05.05.
Divisionsmatch   ?  
11.05.
SM stafet   ?  
12.05.
SM lang   ?  
18.-19.05.
Fynsk Sprintcup   ?  
25.05.
DM sprint   Grindsted By  
26.05.
DM sprintstafet   ?  
Juni 2019
07.-09.06.
Slavonija & Baranja Open 01.03 Nasice, Kroatien O Online
08.-10.06.
Belgium 3 Days 18.03 Marche En Famenne, Belgien O Online
15.-16.06.
Jukola   Kangasala, Finland  
16.06.
SM sprint   Køge  
20.-27.06
Calabria Orienteering 31.01 Calabria, Italien  
21.-23.06.
Midnattsolgaloppen   Alta, Norge Eventor.no
26.-29.06.
Arctic Midnight Orienteering 18.06 Ilulissat, Grønland  
27.-29.06.
O-Festival Tyrol 30.01 Steinach, Østrig O Online
28.-30.06.
Norsk O-festival 15.04 Larvik, Norge Eventor.no
28.-30.06.
Kapa 3 days 30.04 Aluksne, Letland O Online
28.-30.06.
Antwerp Sprint O Meeting   Ghent, Belgien O Online
30.06.-04.07
5-days of Italy 15.02 Auronzo di Cadore, Italien  
30.06.-05.07.
Kainuu O-Week 30.11 Sotkamo, Finland  
Juli 2019
04.-07.07.
Tatry Orienteering 30.04 Podbanské, Slovakiet O Online
05.-12.07.
WMOC - Veteran VM 08.01 Riga, Letland  
06.-10.07.
5 Days of Spain   Soria, Spanien  
06.-12.07.
JWOC Tour 01.04 Silkeborg og omegn  
07.-12.07.
O'France   Mont-Dauphin - Vars - Risoul, Frankrig  
09.-13.07.
Primiero O Week 31.01 Trentino, Italien O Online
12.-14.07.
Skaw Dysten   Skagen / Skagen OK  
12.-14.07.
Hallands 3 dagars   Varberg, Sverige Eventor.se
14.-19.07.
Finsk 5 dages 30.11 Kuopio-Tahko, Finland  
18.-21.07.
Transylvania Open 01.05 Cluj-Napoca, Rumænien O Online
21.-27.07.
O-ringen 01.04 Norrköping, Sverige  
24.-28.07.
Bohemia Orienteering 28.02 Novy Bor, Tjekkiet  
24.-28.07.
OO Cup 01.03 Bohinjska Bistrica, Slovenien O Online
28.07.-03.08.
Scottish 6 Days   Strathearn, Scotland, England  
30.07.-04.08
Croatia Open 15.03 Lokve, Kroatien O Online
August 2019
03.-10.08.
Swiss O Week 31.01 Gstaad, Schweiz  
09.-11.08.
Cerkno Cup 30.04 Cerkno, Slovenien O Online
09.-11.08.
Slovak Karst Cup 03.06 Plešivec, Rožnava, Slovakiet O Online
16.-20.08.
Hungaria Cup 31.05 Morahalom, Ungarn O Online
27.-31.08.
Durmitor O-Challenge 30.01 Durmitor, Montenegro O Online
31.08.
DM-mellem   Rold Skov Hesselhol /
Rold Skov OK
 

Til forsiden


Denne side er opdateret 26. november 2018 af Janne Brunstedt