O-Kalender
Dato   Stævnets hjemmeside Deadline Mere info - via World of O Tilmelding
April 2019
27.-28.04.
Tiomila 31.03 Glimåkra, Sverige Eventor.se
Maj 2019
02.-05.05.
Baltic Cup 28.04 Rumia, Polen O Online
05.05.
Divisionsmatch 26.04 Kårup skov  
11.05.
SM stafet 03.05 Tisvilde Hegn  
12.05.
SM lang 03.05 Tisvilde Hegn  
18.-19.05.
Fynsk Sprintcup 10.05 Odense  
25.05.
DM sprint 10.05 Grindsted By  
25.-27.05.
Springtime in Shropshire 05.05 Shrewsbury, Shropshire, England  
26.05.
DM sprintstafet 10.05 Grindsted By  
Juni 2019
07.-09.06.
Slavonija & Baranja Open 28.05 Nasice, Kroatien O Online
08.-10.06.
Belgium 3 Days 26.05 Marche En Famenne, Belgien O Online
08.-10.06.
Homokhati Jonathermal Cup 27.05 Fischerbocsa, Ungarn O Online
08.-10.06.
Pinseløbet Kongsberg 31.05 Kongsberg, Norge Eventor.no
14.-16.06.
Tre skåningar och en dansk 07.06 Helsingborg, Helsingør Eventor.se
15.-16.06.
Jukola 29.05 Kangasala, Finland  
16.06.
SM sprint 07.06 Køge  
20.-27.06
Calabria Orienteering 17.06 Calabria, Italien  
21.-23.06.
Sørlandsgaloppen 16.06 Skien, Norge Eventor.no
21.-23.06.
Midnattsolgaloppen 10.06 Alta, Norge Eventor.no
21.-24.06.
TAKAS 2019 15.06 Vistytis, Litauen  
23.-27.06.
Idrefjällveckan 14.06 Helsingborg, Helsingør Eventor.se
26.-29.06.
Arctic Midnight Orienteering 18.06 Ilulissat, Grønland  
27.-29.06.
O-Festival Tyrol 18.06 Steinach, Østrig O Online
27.-30.06.
EYOC-Public Event 14.06 Grodno, Hviderusland  
28.-30.06.
Norsk O-festival 11.06 Larvik, Norge Eventor.no
28.-30.06.
Kapa 3 days 23.06 Aluksne, Letland O Online
28.-30.06.
Antwerp Sprint O Meeting 16.06 Oostende, Belgien O Online
28.-30.06.
Silesia O-Cup 17.06 Katowice, Polen  
30.06.-04.07
5-days of Italy 15.05 Auronzo di Cadore, Italien  
30.06.-05.07.
Kainuu O-Week 31.05 Sotkamo, Finland  
Juli 2019
04.-06.07.
Vikingedysten 30.06 Stensbæk / OK HTF  
04.-07.07.
Tatry Orienteering 21.06 Podbanské, Slovakiet O Online
05.-12.07.
WMOC - Veteran VM 01.06 Riga, Letland IOF Eventor
06.-10.07.
5 Days of Spain 19.06 Soria, Spanien O Online
06.-12.07.
JWOC Tour 15.06 Silkeborg og omegn  
07.-12.07.
O'France 31.05 Mont-Dauphin - Vars - Risoul, Frankrig  
09.-13.07.
Primiero O Week 26.06 Trentino, Italien O Online
10.-14.07.
Wawel Cup 2019 30.06 Krakow, Polen  
12.-14.07.
Skaw Dysten 04.07 Skagen / Skagen OK  
12.-14.07.
Hallands 3 dagars 30.06 Varberg, Sverige Eventor.se
14.-19.07.
Finsk 5 dages 18.06 Kuopio-Tahko, Finland  
17.-20.07.
Bubo Cup 01.06 Lokve, Slovenien O Online
17.-21.07.
Kopaonik open 01.07 Kopaonik, Serbien O Online
18.-21.07.
Transylvania Open 08.07 Cluj-Napoca, Rumænien O Online
19.-21.07.
Grand Prix Silesia 30.06 Bohdanovice, Tjekkiet  
19.-21.07.
City Race Graz 05.07 Graz, Østrig O Online
20.-28.07.
Canadian O-Champs 15.06 Montreal, Quebec, Canada  
21.-27.07.
O-ringen 01.06 Norrköping, Sverige  
24.-28.07.
Bohemia Orienteering 30.06 Novy Bor, Tjekkiet  
24.-28.07.
OO Cup 01.06 Bohinjska Bistrica, Slovenien O Online
26.-28.07.
Ardeche O Tour 17.07 Saint Cirgues en Montagne, Frankrig O Online  
28.07.-03.08.
Scottish 6 Days 30.06 Strathearn, Scotland, England  
30.07.-04.08.
Croatia Open 20.06 Delnice, Kroatien O Online
31.07.-04.08.
Bulgaria Cup 15.07 Strelcha, Bulgarien O Online
August 2019
02.-04.08.
Grand Prix Polonia 2019 25.07 Rzeszów, Polen  
03.-10.08.
Swiss O Week 17.06 Gstaad, Schweiz  
09.-11.08.
ICE-O 02.08 Reykjavik, Island  
09.-11.08.
Cerkno Cup 26.07 Cerkno, Slovenien O Online
09.-11.08.
Slovak Karst Cup 03.06 Plešivec, Rožnava, Slovakiet O Online
10.-11.08.
Night Hawk 30.06 Oslo, Norge Eventor.no
12.-17.08.
WOC-publikumsløb 29.07 Sarpsborg, Norge Eventor.no
15.-18.08.
4 Days of Limburg 01.07 Lommel, Belgien O Online
16.-18.08.
Hamburg OL 04.08 Hamburg, Tyskland  
16.-18.08.
Aargau 3-days 05.08 Brugg, Schweiz  
16.-20.08.
Hungaria Cup 28.07 Morahalom, Ungarn O Online
27.-31.08.
Durmitor O-Challenge 20.07 Durmitor, Montenegro O Online
31.08.
DM-mellem 16.08 Rold Skov Hesselholt /
Rold Skov OK
 
September 2019
06.-08.09.
3 Days of Alpe Cimbra 02.09 Costa di Folgaria, Italien O Online
08.09.
Divisionsmatch   Stokkebjerg  
14.09.
DM stafet   Gribskov / FIF Hillerød  
15.09.
DM lang   Søskoven / FIF Hillerød  
20.-22.09.
London City Race   London, UK  
22.09.
Divisionsmatch   Teglstrup Hegn  
27.-29.09.
JEC 2019 - Spectator Race   Saint Cirgues en Montagne, Frankrig O Online  
28.09.-05.10.
Sardinia October 2019 10.08 Oristano, Sardinien, Italien Se også PWT
29.09.-03.10.
Oceania 2019 31.08 Wagga Wagga, NSW, Australien  
Oktober 2019
04.-13.10.
Tropical O-Week 01.07 Kuntan, Malaysia  
25.-27.10.
Höst Open 11.10 Røbbe, Rø, Hammeren  
26.-27.10.
Smålandskavlen 15.10 Åseda, Sverige Eventor.se
26.-27.10.
Drenthe 2 days 31.08 Diever, Holland O Online
27.10.-03.11.
Antalya O-Fest 2019 31.07 Antalya, Tyrkiet  
November 2019
01.-03.11.
Rome O-meeting 30.06 Rom, Italien  
09.-11.11.
North Sea Trophy 15.10 Koksijde, Belgien O Online
10.11.
Jættemilen   Grib skov / OK73  
16.-17.11.
O - Meeting Venice 30.09 Venedi, Italien O Online
22.-24.11.
Egypt int. O-Champ   Luxor, Egypten O Online
December 2019
26.-30.12.
Sylvester 5-days 01.12 Flanders, Belgien O Online
29.12.-03.01.
Big 5 O Week 01.12 Graskop, Mpumalanga, Sydafrika
Januar 2020
24.-27.01.
Lonely Mountain Sprints   New Plymouth, New Zealand  

Til forsiden


Denne side er opdateret 1. juni 2019 af Janne Brunstedt