Logo Statistik

Klub / Aktiviteter

















KLUBMESTRE I OK ROSKILDE 1972 - 2018

H 21

fra 1972 til 1979 hed klassen "herrer"
fra 1980 til 1984 hed klassen "bane 1"

1972 :  Ole Stiig Petersen
1973 :  Peter Flindt Jensen
1974 :  Hans Dabelsteen
1975 :  Steen Baunehøj
1976 :  Bjørn Jørgensen
1977 :  Ole Stiig Petersen
1978 :  Ole Stiig Petersen
1979 :  Per Michael Larsen
1980 :  Torben Petersen
1981 :  Asger Jensen
1982 :  Asger Jensen
1983 :  Claus Rasmussen
1984 :  Claus Rasmussen
1985 :  Niels Petersen  (H 17-34)
1986 :  Per Michael Larsen
1987 :  Bjørn Jespersen
1988 :  Morten B. Pedersen
1989 :  Morten B. Pedersen
1990 :  Claus Rasmussen
1991 :  Claus Rasmussen
1992 :  Claus Rasmussen
1993 :  Claus Rasmussen
1994 :  Claus Rasmussen
1995 :  Claus Rasmussen
1996 :  Allan Søgaard
1997 :  Claus Rasmussen
1998 :  Claus Rasmussen
1999 :  Claus Rasmussen
2000 :  Claus Rasmussen
2001 :  Claus Rasmussen
2002 :  Peter B. Jensen
2003 :  Mikael Johansen
2004 :  Søren B. Jensen
2005 :  Kim Baunehøj Pedersen
2006 :  Carsten Mærsk
2007 :  Kim Baunehøj Pedersen
2008 :  Kim Baunehøj Pedersen
2009 :  Kim Baunehøj Pedersen
2010 :  Martin Laage Kragh
2011 :  -
2012 :  Michael Kreiberg
2013 :  Michael Kreiberg
2014 :  Kim Baunehøj Pedersen
2015 :  Arne Heydorn
2016 :  Michael Kreiberg
2017 :  Arne Heydorn
2018 :  Martin Laage Kragh

D 21

fra 1972 til 1979 hed klassen "damer"
fra 1980 til 1984 hed klassen "bane 3"

1972 :  Merete F. Jensen
1973 :  Anne Bülow Olsen
1974 :  Ulla Nørgaard
1975 :  Dagny Rasmussen
1976 :  Anne Bülow Olsen
1977 :  Dagny Rasmussen
1978 :  Ann Olsen
1979 :  Karin M. Hansen
1980 :  Dagny Rasmussen
1981 :  Dagny Rasmussen
1982 :  Birte Carlsen
1983 :  Tine Rasmussen
1984 :  Tine Rasmussen
1985 :  Tine Rasmussen  (D14-)
1986 :  Tine Rasmussen  (D 15-34)
1987 :  Birgit Petersen  (D 17-34)
1988 :  Birgit Petersen  (D 17-34)
1989 :  Birgit Petersen
1990 :  Birgit Petersen
1991 :  Birgit Petersen
1992 :  Birgit Petersen Børsting
1993 :  Birgit Petersen Børsting
1994 :  Elise Svendsen
1995 :  Elise Svendsen
1996 :  Anne-Mette Jansen
1997 :  Ann Bille Simonsen
1998 :  Signe Petersen
1999 :  Runa Ulsøe Johansen
2000 :  Inge Meidahl
2001 :  Inge Meidahl
2002 :  Anne-Mette Jansen
2003 :  Karen Bendixen
2004 :  Anne-Mette Jansen
2005 :  Sofie Sørensen
2006 :  Sofie Sørensen
2007 :  Lærke Sørensen
2008 :  -
2009 :  Runa Ulsøe
2010 :  -
2011 :  -
2012 :  -
2013 :  Amalie Tripax
2014 :  Amalie Tripax
2015 :  -
2016 :  -
2017 :  Marie Hjorth
2018 :  Amalie Tripax

H 35

fra 1972 til 1979 hed klassen "old boys"
fra 1980 til 1984 hed klassen "bane 2"

1972 :  Arne Petersen
1973 :  Arne Petersen
1974 :  Poul Jespersen
1975 :  Ove Melgård
1976 :  -
1977 :  Finn Olsen
1978 :  Bjarne Pedersen
1979 :  Gert Pedersen
1980 :  Henning Rasmussen
1981 :  Henning Rasmussen
1982 :  Henning Rasmussen
1983 :  Bjarne Pedersen
1984 :  Bjarne Pedersen
1985 :  Bjarne Pedersen
1986 :  Steen Baunehøj
1987 :  Bjarne Pedersen
1988 :  Steen Baunehøj
1989 :  Steen Baunehøj
1990 :  Per Tripax
1991 :  Per Tripax
1992 :  Per Tripax
1993 :  Per Tripax
1994 :  Asger Jensen
1995 :  Per Tripax
1996 :  Per Tripax
1997 :  Anders Kragh
1998 :  Per Tripax
1999 :  Kent Pihl
2000 :  Max Münsberg
2001 :  Anders Kragh
2002 :  Kent Pihl
2003 :  Claus Rasmussen
2004 :  Claus Rasmussen
2005 :  Claus Rasmussen
2006 :  Kent Pihl
2007 :  Martin Østberg
2008 :  Claus Sihm
2009 :  Claus Sihm
2010 :  Claus Sihm
2011 :  Søren H. Mikkelsen
2012 :  Søren H. Mikkelsen
2013 :  Casper Lindemann
2014 :  Arne Heydorn
2015 :  Frederik Grue-Sørensen
2016 :  Casper Lindemann
2017 :  Frederik Grue-Sørensen
2018 :  Frederik Grue-Sørensen

D 35

klassen oprettet i 1986

1986 :  Inge Jørgensen
1987 :  Inge Jørgensen
1988 :  Inge Jørgensen
1989 :  Inge Jørgensen
1990 :  -
1991 :  -
1992 :  Marianne Sættem
1993 :  Birte Helbæk
1994 :  Inge Jørgensen
1995 :  Karin M. Petersen
1996 :  Hanne Pedersen
1997 :  Annette Petersen
1998 :  Annette Petersen
1999 :  Birgitte Petersen
2000 :  Hanne Pedersen
2001 :  Jette Kreiberg
2002 :  Inge Meidahl
2003 :  Inge Meidahl
2004 :  Inge Meidahl
2005 :  Linda Østberg
2006 :  Inge Meidahl
2007 :  Linda Østberg
2008 :  Runa Ulsøe
2009 :  -
2010 :  Linda Østberg
2011 :  -
2012 :  -
2013 :  -
2014 :  -
2015 :  -
2016 :  Linda Østberg
2017 :  -
2018 :  -

H 45

klassen oprettet i 1987

1987 :  Egon Lynge Madsen
1988 :  Egon Lynge Madsen
1989 :  Bjarne Pedersen
1990 :  Henning Rasmussen
1991 :  Eigil Andersen
1992 :  Bjarne Pedersen
1993 :  Finn Olsen
1994 :  Bjarne Pedersen
1995 :  Bjarne Pedersen
1996 :  Robert Simonsen
1997 :  Robert Simonsen
1998 :  Robert Simonsen
1999 :  Lars Olsen
2000 :  Per Tripax
2001 :  Per Tripax
2002 :  Janne Brunstedt
2003 :  Jan Frederiksen
2004 :  Aksel Andersen
2005 :  Aksel Andersen
2006 :  Aksel Andersen
2007 :  Claus A Pedersen
2008 :  Anders Laage Kragh
2009 :  Anders Laage Kragh
2010 :  Kent Pihl
2011 :  Janne Brunstedt
2012 :  Claus Rasmussen
2013 :  Claus Rasmussen
2014 :  Martin Østberg
2015 :  Jørgen Krogh
2016 :  Jakob Søndergaard
2017 :  Jakob Søndergaard
2018 :  Jørgen Krogh

D 45

klassen oprettet i 1989

1989 :  Dagny Rasmussen
1990 :  Inge Jørgensen
1991 :  Inge Jørgensen
1992 :  Inge Jørgensen
1993 :  Inge Jørgensen
1994 :  Ane Veierskov
1995 :  Inge Jørgensen
1996 :  Inge Jørgensen
1997 :  Inge Jørgensen
1998 :  Inge Jørgensen
1999 :  Inge Jørgensen
2000 :  Annette Petersen
2001 :  Ane Veierskov
2002 :  Annette Petersen
2003 :  Hanne Pedersen
2004 :  Hanne Pedersen
2005 :  Kirsten Juda
2006 :  Kirsten Juda
2007 :  Annette Petersen
2008 :  Trine Midtgaard
2009 :  Kirsten Juda
2010 :  Kirsten Juda
2011 :  Runa Ulsøe
2012 :  Runa Ulsøe
2013 :  Runa Ulsøe
2014 :  Inge Meidahl
2015 :  Runa Ulsøe
2015 :  Gitte Krog Madsen
2017 :  Inge Meidahl
2018 :  Christine Svendsen

H 55

klassen oprettet i 1991

1991 :  Jørgen Hansen
1992 :  Eigil Andersen
1993 :  Egon Lynge Madsen
1994 :  Egon Lynge Madsen
1995 :  Egon Lynge Madsen
1996 :  Egon Lynge Madsen
1997 :  Egon Lynge Madsen
1998 :  Henning Rasmussen
1999 :  Finn Olsen
2000 :  Henning Rasmussen
2001 :  Ole Svendsen
2002 :  Ole Svendsen
2003 :  Janne Brunstedt
2004 :  Janne Brunstedt
2005 :  Janne Brunstedt
2006 :  Janne Brunstedt
2007 :  Aksel Andersen
2008 :  Janne Brunstedt
2009 :  Aksel Andersen
2010 :  Aksel Andersen
2011 :  Aksel Andersen
2012 :  Per Tripax
2013 :  Janne Brunstedt
2014 :  Gunnar Grue-Sørensen
2015 :  Aksel Andersen
2016 :  Janne Brunstedt
2017 :  Jan Frederiksen
2018 :  Janne Brunstedt

D 55

klassen oprettet i 2000

2000 :  Inge Jørgensen
2001 :  Inge Jørgensen
2002 :  Inge Jørgensen
2003 :  Inge Jørgensen
2004 :  Inge Jørgensen
2005 :  Inge Jørgensen
2006 :  Inge Jørgensen
2007 :  Inge Jørgensen
2008 :  Ane Veierskov
2009 :  Inge Jørgensen
2010 :  Ane Veierskov
2011 :  Ane Veierskov
2012 :  Alice Ørum Bertelsen
2013 :  Hanne Pedersen
2014 :  Gerda Marie Christiansen
2015 :  Jytte Hougaard
2016 :  Kirsten Juda
2017 :  Hanne Møller Jensen
2018 :  Jette Kreiberg

H 65

klassen oprettet i 1997

1997 :  Eigil Sørensen
1998 :  Per Mathiesen
1999 :  Per Mathiesen
2000 :  Per Mathiesen
2001 :  Per Mathiesen
2002 :  Eigil Sørensen
2003 :  Erich Petersen
2004 :  Eigil Sørensen
2005 :  Gert Pedersen
2006 :  Erich Petersen
2007 :  Bjarne Pedersen
2008 :  Ole Svendsen
2009 :  Ole Svendsen
2010 :  Bjarne Pedersen
2011 :  Finn Olsen
2012 :  Steen baunehøj
2013 :  Ole Svendsen
2014 :  John Tripax
2015 :  Janne Brunstedt
2016 :  John Tripax
2017 :  Ole Svendsen
2018 :  Aksel Andersen

D 65

klassen oprettet i 2008

2008 :  Dagny Rasmussen
2009 :  -
2010 :  -
2011 :  -
2012 :  Dagny Rasmussen
2013 :  Inge Jørgensen
2014 :  Ane Veierskov
2015 :  Inge Jørgensen
2016 :  Inge Jørgensen
2017 :  Inge Jørgensen
2018 :  -

H 75

klassen oprettet i 2017

2017 :  Henning Rasmussen
2018 :  Finn Olsen

H -20

klassen oprettet i 1986

1986 :  Claus Rasmussen
1987 :  Niels Petersen
1988 :  Niels Petersen
1989 :  Arne Heydorn
1990 :  Arne Heydorn
1991 :  -
1992 :  Arne Heydorn
1993 :  -
1994 :  -
1995 :  -
1996 :  Johan Aagaard
1997 :  -
1998 :  -
1999 :  -
2000 :  -
2001 :  -
2002 :  -
2003 :  -
2004 :  Tobias Midtgaard Frich
2005 :  -
2006 :  Martin Laage Kragh
2007 :  -
2008 :  Andreas Boesen
2009 :  -
2010 :  -
2011 :  Jacob Laage Kragh
2012 :  Jacob Laage Kragh
2013 :  Rasmus Møller Jess
2014 :  Rasmus Krogh Madsen
2015 :  -
2016 :  -
2017 :  -
2018 :  -

D -20

klassen oprettet i 1989

1989 :  Tine Rasmussen
1990 :  Anne-Mette Pedersen
1991 :  Dorte Sørensen
1992 :  Anne-Mette Pedersen
1993 :  Anne-Mette Pedersen
1994 :  -
1995 :  Lena Veierskov
1996 :  -
1997 :  Signe Petersen
1998 :  -
1999 :  -
2000 :  Pernille Petersen
2001 :  Sofie Sørensen
2002 :  -
2003 :  -
2004 :  -
2005 :  Nina V. Grønberg
2006 :  -
2007 :  -
2008 :  -
2009 :  -
2010 :  Mathilde Hougaard Boesen
2011 :  -
2012 :  -
2013 :  Tonje Pihl
2014 :  -
2015 :  Melissa Ulsøe
2016 :  -
2017 :  -
2018 :  -

H -16

fra 1972 til 1979 hed klassen "juniorer"
fra 1980 til 1982 hed klassen "bane 5"

1972 :  Keld Jacobsen
1973 :  -
1974 :  Birger Johansen
1975 :  Birger Johansen
1976 :  Birger Johansen
1977 :  Anders Kragh
1978 :  Per Petersen
1979 :  Per Petersen
1980 :  Ole Lind
1981 :  Claus Rasmussen
1982 :  Mads Vindegaard
1983 :  -
1984 :  -
1985 :  Anders Jørgensen
1986 :  Christian Olsen
1987 :  Steen Olsen  (H 14)
1988 :  Allan Søgaard
1989 :  Christian Nielsen
1990 :  -
1991 :  Torsten Larsen
1992 :  Torsten Larsen
1993 :  Daniel Larsen
1994 :  Johan Aagaard
1995 :  Johan Aagaard
1996 :  Esben Veierskov
1997 :  -
1998 :  -
1999 :  -
2000 :  Jakob Lund Kristensen
2001 :  Dan Frederiksen
2002 :  Michael Kreiberg
2003 :  Michael Kreiberg
2004 :  Martin Laage Kragh
2005 :  Christian V. Grønberg
2006 :  Martin Midtgaard Frich
2007 :  Jeppe Kolbach Hansen
2008 :  Jeppe Kolbach Hansen
2009 :  -
2010 :  Mads Midtgaard Frich
2011 :  Alexander Ulsøe Jessen
2012 :  Rasmus Krogh Madsen
2013 :  Alexander Ulsøe Jessen
2014 :  Anders Krogh Madsen
2015 :  Jonas Fonager Ulsøe
2016 :  Anders Krogh Madsen
2017 :  Patrick Søgaard
2018 :  Adam Carlsen

D -16

fra 1977 til 1979 hed klassen "piger"
fra 1980 til 1981 hed klassen "bane 4"

1977 :  Line Petersen
1978 :  Line Petersen
1979 :  Marianne Lynge Madsen
1980 :  Marianne Lynge Madsen
1981 :  Marianne Lynge Madsen
1982 :  -
1983 :  -
1984 :  -
1985 :  Bolette Abrahamsen  (D -13)
1986 :  Mette B. Pedersen  (D -14)
1987 :  Mette B. Pedersen
1988 :  Mette B. Pedersen
1989 :  -
1990 :  -
1991 :  -
1992 :  -
1993 :  Ann Bille Simonsen
1994 :  Lena Veierskov
1995 :  Ann Bille Simonsen
1996 :  Signe Petersen
1997 :  Pernille Petersen
1998 :  Pernille Petersen
1999 :  Sofie Sørensen
2000 :  Sofie Sørensen
2001 :  Mia Bille Simonsen
2002 :  Nina V. Grønberg
2003 :  Mia Bille Simonsen
2004 :  Nina V. Grønberg
2005 :  Camilla Meyer
2006 :  Line Kreiberg
2007 :  Amalie Tripax
2008 :  Isabella Sihm
2009 :  Amalie Tripax
2010 :  Melissa Ulsøe Jessen
2011 :  -
2012 :  Carlotta Naulin
2013 :  -
2014 :  -
2015 :  Karoline Fonager Ulsøe
2016 :  -
2017 :  Freja Kent
2018 :  Liva Heydorn Andersen

H -12

fra 1977 til 1979 hed klassen "drenge"
fra 1980 til 1981 hed klassen "bane 7"
i 1984 hed klassen "bane 4"

1977 :  Claus Rasmussen
1978 :  Morten B. Pedersen
1979 :  Morten B. Pedersen og
Claus Rasmussen (dødt løb)
1980 :  Morten B. Pedersen
1981 :  Christian Olsen
1982 :  -
1983 :  -
1984 :  Steen Olsen
1985 :  Troels Petersen
1986 :  Troels Petersen
1987 :  -
1988 :  -
1989 :  Kristian Andersen
1990 :  Kristian Andersen
1991 :  Kristian Andersen
1992 :  Kristian Andersen
1993 :  Kristian Andersen
1994 :  Rasmus Sørensen
1995 :  Rasmus Sørensen
1996 :  -
1997 :  Kim Baunehøj Pedersen
1998 :  Michael Kreiberg
1999 :  Michael Kreiberg
2000 :  Kim Baunehøj Pedersen
2001 :  Michael Kreiberg
2002 :  Martin L. Kragh
2003 :  Christian V. Grønberg
2004 :  Casper Meyer
2005 :  Martin Midtgaard Frich
2006 :  Rolf Pihl
2007 :  Emil Østberg
2008 :  Alexander Ulsøe Jessen
2009 :  Rasmus Møller Jess
2010 :  Alexander Ulsøe Jessen
2011 :  Jonas F Ulsøe og Leonard v Bronswijk
2012 :  Anders Krogh Madsen
2013 :  Anders Krogh Madsen
2014 :  -
2015 :  -
2016 :  Adam Carlsen
2017 :  -
2018 :  Rasmus Jørgensen

D -12

fra 1980 til 1982 hed klassen "bane 6"

1980 :  Tine Rasmussen
1981 :  Tine Rasmussen
1982 :  Stine Petersen
1983 :  -
1984 :  -
1985 :  -
1986 :  -
1987 :  -
1988 :  -
1989 :  Ann Bille Simonsen
1990 :  Ann Bille Simonsen
1991 :  Ann Bille Simonsen
1992 :  Ann Bille Simonsen
1993 :  Maria Svendsen
1994 :  Pernille Petersen
1995 :  Maria Svendsen
1996 :  Sofie Sørensen
1997 :  Sofie Sørensen
1998 :  Sofie Sørensen
1999 :  Mia Bille Simonsen
2000 :  Lærke Sørensen
2001 :  Lærke Sørensen
2002 :  Line Kreiberg
2003 :  Line Kreiberg
2004 :  Line Kreiberg
2005 :  Amalie Tripax
2006 :  Isabella Sihm
2007 :  Isabella Sihm
2008 :  Melissa Ulsøe Jessen
2009 :  -
2010 :  Karoline Fonager Ulsøe
2011 :  Karoline Fonager Ulsøe
2012 :  Karoline Fonager Ulsøe
2013 :  Karoline Fonager Ulsøe
2014 :  Liva Heydorn Andersen
2015 :  Katrine Krogh Madsen
2016 :  Katrine Krogh Madsen
2017 :  Katrine Krogh Madsen
2018 :  -

Statistikken er udarbejdet af Morten Jensen.


okroskilde@okr.dk     Bjældevej 20, 4000 Roskilde      webteam@okr.dk    1. oktober 2018