Logo Kalender

Kalender








OK Roskilde klubkalender

OKR kalender til opslagstavlen

Dato Dag Aktivitet Mødested / Skov Tid Note
3-mar Tir Byløb Roskilde SØ 18:00  
4-mar Ons Natcup Ryget skov 18:00  
5-mar Tor Gymnastik Sct Jørgens skole 19:00-20:00  
7-mar Lør Vinter MTBO Lystrup 11:00 Aflyst
7-mar Lør Boserupløb Boserup - Naturcenter 13:00-13:30 Lørdagsløb
8-mar Søn VTR-løb Herlufsholm 10:00-11:00 Finaleløb
10-mar Tir Tirsdagstræning Klubhuset 18:00 Fællesspisning
12-mar Tor Gymnastik Sct Jørgens skole 19:00-20:00  
13-15-mar Fre-Søn Nordjysk 2-Dg Skagen 19:00  
14-mar Lør Boserupløb Boserup - Naturcenter 13:00-13:30 Lørdagsløb
17-mar Tir Tirsdagstræning Klubhuset 18:00  
18-mar Ons SM Nat Ravnsholt skov 18:00  
19-mar Tor Gymnastik Sct Jørgens skole 19:00-20:00  
21-mar Lør Boserupløb Boserup - Naturcenter 13:00-13:30 Lørdagsløb
21-mar Lør DM Nat Siellenfeld Plantage 20:00  
24-mar Tir Tirsdagstræning Klubhuset 18:00 Fællesspisning
26-mar Tor Gymnastik Sct Jørgens skole 19:00-20:00  
27-mar Fre Danish Spring Farum 15:30 Sprint
28-mar Lør Danish Spring Gribskov-Søskoven 12:00 Mellem
28-mar Lør Boserupløb Boserup - Naturcenter 13:00-13:30 Lørdagsløb
29-mar Søn Danish Spring Gribskov-Søskoven 09:30 Lang
31-mar Tir Tirsdagstræning Klubhuset 18:00  
2-apr Tor Gymnastik Sct Jørgens skole 19:00-20:00  
4-apr Lør Boserupløb Boserup - Naturcenter 13:00-13:30 Lørdagsløb
9-11-apr Tor-Lør Påskeløb Rømø 11:00  
9-13-apr Tor-Man HSOK Påskecup Helsingør omegn 10:00  
11-apr Lør Boserupløb Boserup - Naturcenter 13:00-13:30 Lørdagsløb
14-apr Tir Tirsdagstræning Klubhuset 18:00  
18-apr Lør Boserupløb Boserup - Naturcenter 13:00-13:30 Lørdagsløb
19-apr Søn Divisionsmatch Kongelunden 11:00  
21-apr Tir Tirsdagstræning Klubhuset 18:00 Fællesspisning
25-apr Lør Boserupløb Boserup - Naturcenter 13:00-13:30 Lørdagsløb
26-apr Søn Kredsløb Rude skov 10:00  
28-apr Tir Tirsdagstræning Klubhuset 18:00  
2-maj Lør Sjællandssprint Kildemarken/Næstved 11:00  
2-maj Lør Boserupløb Boserup - Naturcenter 13:00-13:30 Lørdagsløb
3-maj Søn SM-sprint Køge by Vest 09:00  
3-maj Søn Sjællandssprint Køge Vest/Hastrup 11:00  
5-maj Tir Tirsdagstræning Klubhuset 18:00  
9-maj Lør SM-stafet Tisvilde Hegn 11:00  
9-maj Lør Boserupløb Boserup - Naturcenter 13:00-13:30 Lørdagsløb
10-maj Søn SM-lang Tisvilde Hegn 10:30  
12-maj Tir Tirsdagstræning Klubhuset 18:00 Fællesspisning
16-maj Lør Boserupløb Boserup - Naturcenter 13:00-13:30 Lørdagsløb
17-maj Søn Div match/Kredsløb Avnstrup 10:00 OKR arrangerer
19-maj Tir Tirsdagstræning Klubhuset 18:00  
23-maj Lør Boserupløb Boserup - Naturcenter 13:00-13:30 Lørdagsløb
23-maj Lør DM sprint-stafet Hobro 15:00  
24-maj Søn DM-sprint Aalborg 10:00  
26-maj Tir Tirsdagstræning Klubhuset 18:00 Fællesspisning
30-maj Lør Boserupløb Boserup - Naturcenter 13:00-13:30 Lørdagsløb


okroskilde@okr.dk     Bjældevej 20, 4000 Roskilde      webteam@okr.dk    opdateret 7. april 2020