Logo Kalender

Kalender








OK Roskilde klubkalender

OKR kalender til opslagstavlen

Dato Dag Aktivitet Mødested / Skov Tid Note
10-nov Søn Jættemilen Gribskov 09:40  
10-nov Søn VTR-løb Fruens Plantage 10:00-11:00  
12-nov Tir Tirsdagstræning Klubhuset 18:00 Fællesspisning
13-nov Ons Natcup Avnstrup 18:00  
14-nov Tor Gymnastik Sct Jørgens skole 19:00-20:00  
16-nov Lør Vinter MTBO Gribskov 11:00  
16-nov Lør Boserupløb Boserup - Naturcenter 13:00-13:30 Lørdagsløb
17-nov Søn VTR-løb Jyderup 10:00-11:00  
19-nov Tir Tirsdagstræning Klubhuset 18:00  
21-nov Tor Gymnastik Sct Jørgens skole 19:00-20:00  
23-nov Lør Boserupløb Boserup - Naturcenter 13:00-13:30 Lørdagsløb
24-nov Søn VTR-løb Rørvig 10:00-11:00  
24-nov Søn Vinterlang Hareskovene 10:30  
26-nov Tir Tirsdagstræning Klubhuset 18:00 Fællesspisning
27-nov Ons Natcup Tisvilde Hegn 18:00  
28-nov Tor Gymnastik Sct Jørgens skole 19:00-20:00  
30-nov Lør Vinter MTBO Rude skov 11:00  
30-nov Lør Tekniklørdag Avnstrup 10:00-15:00  
30-nov Lør Boserupløb Boserup - Naturcenter 13:00-13:30 Lørdagsløb
1-dec Søn VTR-løb Slagelse skovene 10:00-11:00  
3-dec Tir Byløb Roskilde 17:30  
5-dec Tor Gymnastik Sct Jørgens skole 19:00-20:00  
7-dec Lør Vintercup Danstrup/Krogenberg 13:30  
7-dec Lør Boserupløb Boserup - Naturcenter 13:00-13:30 Lørdagsløb
8-dec Søn VTR-løb Tølløse 10:00-11:00  
10-dec Tir Tirsdagstræning Klubhuset 18:00 Fællesspisning
11-dec Ons Natcup Tokkekøb Hegn 18:00  
12-dec Tor Gymnastik Sct Jørgens skole 19:00-20:00  
14-dec Lør Boserupløb Boserup - Naturcenter 13:00-13:30 Lørdagsløb
17-dec Tir Tirsdagstræning Klubhuset 18:00  
19-dec Tor Gymnastik Sct Jørgens skole 19:00-20:00  
21-dec Lør Vintercup Geelskov/Ravneholm 13:30  
21-dec Lør Boserupløb Boserup - Naturcenter 13:00-13:30 Lørdagsløb
26-dec Ons Juleløb? Boserup - Naturcenter 11:00  
28-dec Lør Boserupløb Boserup - Naturcenter 13:00-13:30 Lørdagsløb
4-jan Lør Vintercup Geelskov/Ravneholm 13:30  
4-jan Lør Boserupløb Boserup - Naturcenter 13:00-13:30 Lørdagsløb
7-jan Tir Byløb Lysholmgård 18:00  
8-jan Ons Natcup Grib Skov 18:00  
9-jan Tor Gymnastik Sct Jørgens skole 19:00-20:00  
11-jan Lør Vinter MTBO ? 11:00  
11-jan Lør Boserupløb Boserup - Naturcenter 13:00-13:30 Lørdagsløb
12-jan Søn Nytårsstafet Annebjerg skov 10:30  
14-jan Tir Tirsdagstræning Klubhuset 18:00 Fællesspisning
16-jan Tor Gymnastik Sct Jørgens skole 19:00-20:00  
18-jan Lør Tekniklørdag Broby Vesterskov 10:00-15:00  
18-jan Lør Boserupløb Boserup - Naturcenter 13:00-13:30 Lørdagsløb
18-jan Lør Vintercup Ermelunden 13:30  
19-jan Søn VTR-løb Avnstrup 10:00-11:00  
21-jan Tir Tirsdagstræning Klubhuset 18:00  
22-jan Ons Natcup Ll Hareskov 18:00  
23-jan Tor Gymnastik Sct Jørgens skole 19:00-20:00  
25-jan Lør Vinter MTBO Grib Skov 11:00  
25-jan Lør Boserupløb Boserup - Naturcenter 13:00-13:30 Lørdagsløb
26-jan Søn VTR-løb Sorø Sønderskov 10:00-11:00  
26-jan Søn Vinterlang Frederiksberg 10:30  


okroskilde@okr.dk     Bjældevej 20, 4000 Roskilde      webteam@okr.dk    opdateret 3. december 2019