Logo skaerm_banner

Klub / Aktiviteter

















Vintertræningsløbene 2018-19 - Pointstillingen efter 10 løb

Løbsoversigt

Avnstrup 9/12    Bromme Plantage 13/1    Rørvig 20/1    Oustrup 27/1    Vallø 3/2    Harrested 10/2   

Nr Navn Klub Saml 11-11 18-11 25-11 2/12 09-12 13-01 20-01 27-01 03-02 10-02
Grøn begynder, kvinder
1 Camille Friis Scheby Sorø 500 100 100 100 100 100
2 Ulla Larsen HG 374 56 75 71 72 100
3 Freja H Pedersen Køge 100 100
4 Nanna Holt Køge 100 100
5 Matelin Nielsen HOK 96 96
6 Ruth Mosbæk HOK 91 91
7 Kamma Bøje Sorø 82 82
8 Karen Kærsgaard Sorø 82 82
9 Ellen Pedersen OKR 68 68
10 Naja Hansen HOK 59 59
Grøn begynder, mænd
1 Noah H Jørgensen Sorø 455 85 100 90 100 80
2 Viktor Koziara Køge 100 100
3 Benjamin Stockmann HOK 100 100
4 Eliot Christensen Køge 100 100
5 Andreas Erichsen Sorø 100 100
6 Silas Hoffmann Sorø 100 100
7 Morten Løjmand HG 97 97
8 Caspian Bo Christensen HOK 96 96
9 August Nybro Maribo 86 86
10 Alexander Hansen HG 79 79
Hvid let, kvinder
1 Alma Okkels Jensen Sorø 600 100 100 100 100 100 100
2 Lene Mundus Køge 496 77 82 85 88 81 83
3 Iris Møller Sorø 456 83 fkl 93 98 89 93
4 Eva Høhne Sorø 283 91 100 92
5 Ruth Mosbæk HOK 269 87 88 94
6 Grethe Elholm Sorø 161 83 78
7 Pia Valdau HOK 100 100
8 Sofie Madsen Sorø 100 100
9 Katrine Fertin HOK 100 100
10 Emma Stegmann HG 94 94
11 Susan Hansen Køge 89 89
12 Lise Andersen HG 87 87
13 Lisa Børsting HG 82 82
14 Christina Kuld Køge 82 82
15 Mathilde Engtorp HG 79 79
16 Louise Engtorp HG 79 79
17 Lena Hansen HG 77 77
18 Eia Holt Køge 71 71
19 Nanna Holt Køge 71 71
20 Les Christensen HG 69 69
21 Marie Juhl HG 69 69
22 Gabriel Christensen HOK 68 68
23 Gitte Rasmussen Køge 63 63
24 Ulla Larsen HG 28 28
Hvid let, mænd
1 Mads Ottar Jespersen Sorø 597 100 100 100 100 100 97
2 Birger Jarlkov Køge 504 78 92 86 85 81 82
3 Sebastian Rathje Sorø 285 85 100 100
4 Oliver Krarup Hansen HOK 142 64 78
5 Elias Chin Køge 100 100
6 Rune Frost Sorø 100 100
7 Emil Stegmann HG 95 95
8 Gabriel Christensen HOK 86 86
9 Tobias Bundgaard HG 83 83
10 Morten Løjmand HG 77 77
11 Szabolcs Osvath OKR 76 76
12 Oscar Dehertogh OKR 49 49
Gul mellemsvær, kvinder
1 Clara Friis Scheby Sorø 596 100 100 100 100 99 97
2 Freja Kent OKR 595 97 100 98 100 100 100
3 Anne-Mette S Hjort Sorø 414 80 86 88 85 75
4 Teresa Søndergaard Pohl OKR 245 83 76 86
5 Elisabeth Fertin HOK 158 77 81
6 Kirsten Lindemann OKR 132 71 61
7 Jytte Nielsen Køge 131 53 3 55 20
8 Susan Hansen Køge 118 48 70
9 Amalie Hansen Køge 116 48 68
10 Gitte Rasmussen Køge 105 50 fkl 55
11 Mia Stegmann HG 100 100
12 Sofie Okkels Jensen Sorø 98 98
13 Connie Jahn HOK 94 94
14 Sandra Mundus HG 89 89
15 Pia Valdau HOK 81 81
16 Thea Hoffmann Sorø 81 81
17 Signe Dons OKR 80 80
18 Anja Anderson OKR 70 70
19 Ilsabe Børsting HG 69 69 fkl
20 Emilia Christensen Køge 66 66
21 Maria Christensen Køge 66 66
22 Leah Chin Køge 63 63
23 Anja Rasmussen Sorø 60 60
24 Dorthe Risgaard Hvalsø 57 57
25 Helena Bragstrup Køge 54 54
Gul mellemsvær, mænd
1 Brian S Jørgensen HOK 600 100 100 100 100 100 100
2 Martin Vaabengaard OKR 584 91 97 100 88* 100 96 100
3 Rasmus Hjorth Sorø 461 74 83 80 80 73 71
4 Klaus Dons OKR 398 53 91 72 90 92
5 Jesper Carlsson Køge 394 62 73 fkl 89 74 96
6 Torben Nielsen Køge 369 64 60 58 53* 56 56 53* 75 fkl
7 Sebastian Rathje Sorø 323 80 60 100 83
8 Peter Leander Køge 249 65 58 17 56 53
9 Klaus Andersen HOK 215 37 74 66 38
10 Poul Stalschmidt HG 141 66 32 43
11 Morten Walsted HOK 132 62 70
12 Simun Mundus HG 85 85
13 Erik Torm HG 76 76
14 Elliot Dons OKR 71 71
15 Hans Lykke HOK 68 68
16 Jan Bragstrup Køge 66 66
17 Tom Hansen Køge 60 60
18 Emil Hickimann Køge 52 52
Blå mini, kvinder <60 år
1 Susanne Tanderup HG 587 100 100 99 91 100 97
2 Rita Løjmand HG 513 95 91 93 70 100 fkl 64
3 Janni Nielsen HOK 286 100 100 86
4 Kirsten Juda OKR 100 100
5 Thea Hoffmann Sorø 100 100
6 Lone Jørgensen HG 98 98
7 Karina Nielsen HOK 94 94
8 Susan Hansen Køge 88 88
9 Anne Mette Galle HOK 86 86
10 Kirsten Petersen Haslev 85 85
11 Marianne Skjold Haslev 85 85
12 Jannie Sørensen Køge 79 79
13 Vibeke Christensen Haslev 60 60
Blå mini, mænd <60 år
1 Claus Mikkelsen HG 554 83 100 100 100 85 86
2 Tom Hansen Køge 367 83 100 84 100
3 Jesper Allan Jensen OKR 200 100 100
4 Morten Løjmand HG 100 100
5 Felix Dehertogh OKR 100 100
6 John Blaase OKR 90 90
7 Henrik Snedker Pedersen KHOK 85 85
8 Tanguy Hertogh OKR 63 63
Blå mini, kvinder >60 år
1 Inge Jørgensen OKR 600 100* 100* 100 100 100 100 100 100
2 Annette Petersen OKR 557 100 88 87 90 100 92
3 Birgit Berner Køge 468 84 77 86 68 87 66
4 Ane Veierskov OKR 446 85 91 89 fkl 92 89
5 Lena Hansen HG 369 75 42* 64 62 54 62 52 39*
6 Grethe Larsen Køge 326 92 69 92 73
8 Jette Kreiberg OKR 244 76 85 83
9 Inger Jessen OKR 204 81 58 65
10 Hanne Pedersen OKR 166 79 87
11 Lene Hansen HG 163 94 69
12 Jytte Nielsen Køge 115 61 54 fkl
13 Merete Ravnhøj Andersen HG 83 83
14 Annemette El-Azem HOK 77 77
15 Birgit Christensen Haslev 41 41
Blå mini, mænd >60 år
1 Ole Svendsen OKR 600 100 100 100 96* 100 100 100
2 Niels-Henrik Holscher O-63 587 100 94 97 100 100 96 89*
3 Peter Bjørn Jensen O-63 581 100 100 100 88 98 95
4 Ole Rasmussen Køge 552 86* 91 91 95 86 94 fkl 95
5 Mogens Jensen HOK 550 88 98 91 93 92 88 70* 85*
6 Tage Frydendal HOK 543 93 91 90 92 99 78
7 Kurt Dose Køge 509 fkl 85 81 87 fkl 88 81 87 74* 73*
8 John Jensen HOK 497 75 80 80 87 87 udg 88
9 Svend Fladberg Køge 474 77 75 73* 80 84 70* 77 fkl 65* 81
10 Jørgen Larsen Køge 464 100 98 93 95 78
11 Preben Kristensen OKR 463 78 fkl 81 71 74 80 79
12 Henning Rasmussen OKR 281 91 94 96
13 Bent Børsting HG 278 fkl 61 70 79 68
14 Mogens Bruun OKR 216 64 75 77
15 Sune Frederiksen Hvalsø 197 76 66 55
16 Erik Torm HG 161 83 78
17 Steffen Nielsson Køge 125 60 65
18 Henrik Lawaetz Sorø 88 88
19 Per Christensen Haslev 79 79
20 Jan Lindemann OKR 78 78
21 Niels Rørbech HG 51 51
Sort kort, kvinder <60
1 Birgit Børsting HG 588 100 99 86* 97 99 96 97
2 Amalie Snedker Pedersen HOK 566 86 100 84* 90 91 99 100 86*
3 Pia Kadziola Maribo 558 95 68* 90 87 93 97 96 86*
4 Merete Kleist Sorø 519 79 84 89 92 77* 84 77* 91 67*
5 Helle Jønson OKR 508 86 82 87 80 93 80
6 Søs Munch Hansen Sorø 497 99 100 100 100 98
7 Anne Bloch Frandsen Sorø 478 95 93 94 98 98
8 Jette Karlsen Hvalsø 458 100 100 82 86 90
9 Emma Bloch Frandsen Sorø 397 99 98 100 100
10 Lykke Berg Mathisen HG 375 77 70 77 74 77
11 Henriette B Gautier Sorø 297 97 100 100
12 Sofie Okkels Jensen Sorø 274 94 99 81
13 Maja Maria Zwolinska Sorø 248 80 80 88
14 Tine Friis Scheby Sorø 195 96 99
15 Linnea Kadziola Maribo 191 91 100
16 Anne Holt Køge 173 92 81
17 Kerstin Fisker HOK 170 89 81
18 Jannie Nielsen HOK 169 86 83
19 Jytte Hougaard OKR 145 72 73
20 Susanne Truelsen HG 132 69 63
21 Anette Thustrup Pind Sorø 122 65 57
22 Lone Jørgensen HG 118 64 54
23 Malene Løkke Køge 100 100
24 Helle Hansen HG 97 47 50
25 Anna Czigany HOK 90 90
26 Hanne Møller Jensen OKR 87 87
27 Anette Binder Larsen HOK 87 87
28 Nina Henriksen HOK 86 86
29 Merete Lykke Østergaard OKR 73 73 fkl
Sort kort, mænd <60
1 Kristian Kærsgaard Sorø 600 100 100 100 100 100 100
2 Morten Jensen OKR 590 100 96 86* 100 100 92* 96 98 93*
3 Henning Jeppesen Sorø 551 84 81 90 100 100 76* 96
4 Michael Scheby Sorø 443 86 92 89 82 94
5 Jesper R Mortensen HG 408 67 87 86 82 86
6 Anton Lauritzen HOK 404 85 81 83 77 78
7 Eskil Godtfredsen Hvalsø 321 86 76 80 79
8 Claus Børsting HG 297 97 100 100
9 Henrik Nielsen HOK 285 98 92 95
10 Henrik S Pedersen HOK 243 100 69 74
11 Tobias Høhne Sorø 239 72 83 84
12 Kasper Levring Sorø 200 100 100 udg
13 Stig Møller Sorø 185 100 85
14 Jens Frandsen Sorø 172 85 87
15 Søren Nielsen OKR 166 77 89
16 Flemming Kærsgaard Sorø 100 100
17 Anders Knudsen HG 99 99
18 Steven Lambert O-63 99 99
19 Bjark Bo Christensen HOK 95 95
20 Clemen Ditlevsen Sorø 93 93
21 Hubert Møller Sorø 93 93
22 Gustav Moll Sorø 93 93
23 Jesper Nielsen HOK 90 90
24 John Barnewitz Køge 88 88
25 Per Bundgaard Larsen HOK 88 88
26 Jan Truelsen HG 87 87
27 Laust Kadziola Maribo 87 87
28 Tanguy de Hertogh OKR 86 86
29 Per Schou HOK 85 85
30 Kaj Munck HG 85 85
31 Klaus Koziara Køge 82 82
32 Henrik Johansen Køge 72 72
33 Jesper Carlsson Køge 69 69
34 Claus Mikkelsen HG 60 60
35 Peter Hansen HG 47 47
Sort kort, kvinder >60
1 Gerda Marie Christiansen Køge 600 100* 100 100 100 100 87* 100 100
2 Merete Ravnshøj Andersen HG 449 100 98 90 69 92
3 Mette Filskov Sorø 100 100
4 Marianne Dahl Sorø 76 76
Sort kort, mænd >60
1 Janne Brunstedt OKR 600 95* 100 100 100 100 100 100
2 Tage Ebbensgaard Køge 537 85 fkl 85 92 88 83* 87 100
3 Ole Frederiksen OKR 527 84 88 91 91 90 77* 83
4 Per Steen Køge 524 88 79 87 89 85 96
5 Steen Fladberg Køge 520 86 85 84 92 94 79
6 Helmuth Hansen HG 500 90 88 87 84 67 84
7 Jørgen Jørgensen Sorø 492 82 80 52* 83 82 79 86
8 Anders Bang Køge 484 73* 76 69 75 83 83 62* 98
9 Aksel Andersen OKR 481 98 98 93 96 96
10 Finn Petersen OKR 481 94 97 94 96 100
11 Børge Jensen HG 473 fkl 73* 75 77 80 81 60 100
12 Erik Løvgren Jensen Køge 460 63 75 69 90 80 83
13 Steen Jeppesen HOK 457 66 71 64* 74 77 69 100
14 Karsten Richardt Køge 449 91 94 85 87 92
15 Knud Madsen Sorø 397 100 100 98 99
16 Jan Bigler HG 378 60 53 fkl 56 71 52 86
17 Jørgen Kristensen OKR 366 92 95 87 92
18 Poul R Koziara Køge 282 63 52 56 64 47
19 Frede Scheye HG 272 85 96 91
20 Hans Lykke HOK 253 75 78 100
21 John Tripax OKR 188 90 98
22 Flemming Olsen Sorø 164 79 85
23 Steen Lund Sorø 157 85 72
24 Hans-Ole Jensen Sorø 148 68 80
25 Jan Sørensen Sorø 147 75 72
26 Knud Jensen Hvalsø 143 49 25 fkl 69
27 Ole Bøggild OKR 137 69 68
28 Ebbe Kajberg Sorø 125 76 49
29 Steffen Nilsson Køge 124 36 45 43
30 Finn Aaris Maribo 94 94
31 Ole Galle HOK 89 89
32 Carl-Aage Hansen O-63 88 88
33 Jan Truelsen HG 87 87
34 Svend Erik Munck HG 82 82
35 Flemming Svendsen Køge 69 69
36 Henrik Boesen OKR 66 66
37 Johnny Schoelzer Køge 46 46
38 Gunnar Grimstrup Køge 40 40
Sort mellem, kvinder
1 Nina Okkels Sorø 598 100 98 100 92* 100 100 100
2 Tine Demant Sorø 534 95 77* 100 79* 81 85 91 82
3 Anette L Christensen HOK 446 100 92 73 100 81
4 Astrid Riis HOK 291 92 99 100
5 Jytte Jørgensen HOK 240 71 77 92
6 Mette Filskov Sorø 200 100 100
7 Lise Ravnhøj Andersen HG 196 96 100
8 Anja Rasmussen Sorø 175 89 86
9 Sanne Kolenda HOK 158 80 78
10 Anne Bloch Frandsen Sorø 93 93
11 Jannie Nielsen HOK 60 60
Sort mellem, mænd
1 Jakob Søndergaard OKR 590 100 100 94* 96 99 100 95
2 Arne Kristensen HG 579 97 97 93* 93 100 99 93
3 Jan Thiesen HOK 568 93 88* 88* 91 96 100 96 92
4 Gunnar Grue-Sørensen Køge 564 97 89* 93 94 96 95 89
5 Jesper Børsting HG 560 95 100 91 81 93 100
6 Jørgen Krogh OKR 538 80 96 99 97 73 93
7 Mogens H Kristensen OKR 528 84 89 84 90 100 fkl 81
8 Jesper Munch Jespersen Sorø 526 72* 84 91 94 92 83 82
9 Carsten Mogensen Køge 515 86 95 88 87 73* 79 76* 80
10 Henrik Glimø Køge 450 88 90 100 97 75
11 Bent Jensen HOK 447 75 56* 68 66* 71 74 86 73
12 Morten Nissen O-63 430 76 71 72 65 80 50* 66
13 Jens C Buch Hvalsø 413 87 84 78 81 83
14 Asger Jensen OKR 378 81 78 74 77 68
15 Anders Juhl Thomsen OKR 359 88 55 75 76 65
16 Stig Møller Sorø 324 60 93 85 fkl 86
17 Søren Kristensen Køge 323 72 78 udg 73 100
18 Preben Mortensen Hvalsø 298 100 100 98
19 Kenneth Lund Sorø 296 100 96 100
20 Finn Skouenborg HOK 291 93 98 100
21 John Knudsen O-63 279 89 90 100
22 Bo Pedersen Køge 271 97 99 75
23 Peter Lauritzen HOK 264 92 87 85
24 Henrik Mathiesen HG 258 77 65 67 fkl 49
25 Hans Henrik Juda Køge 247 70 88 89
26 Karsten Hjort OKR 247 73 54 58 62
27 Jonatan Høhne Sorø 195 95 100
28 Anders Laage Kragh OKR 195 95 100
29 Claus Rasmussen OKR 191 98 93
30 Søren Klinkby HOK 184 95 89
31 Henrik Plenge Jensen O-63 182 89 93
32 Henrik Nielsen HOK 170 81 89
33 Bo Christoffersen Sorø 156 85 71
34 Hans Jessen OKR 154 71 83
35 Helmuth Hansen HG 139 69 70
36 Torben Kristensen HG 131 72 59
37 Kaj Munck HG 127 60 67
38 Ebbe Kajberg Sorø 101 50 51
39 Kasper Levring Sorø 100 100
40 Casper Lindemann OKR 100 100 udg
41 Søren Fertin HOK 97 97
42 Lars Carstensen Køge 88 88
43 Steven Lambert O-63 83 83
44 Hubert Møller Sorø 83 83
45 Anders Knudsen HG 81 81
46 Bjark Bo Christensen HOK 80 80
47 Søren Nielsen OKR 80 80
48 Ole Galle HOK 75 75
49 Michael Nicolaisen Køge 72 72
50 Klaus Koziara Køge 71 71
51 Johan Søderlund O-63 65 65
52 Brian Jørgensen HOK 65 65
53 Allan Bode HOK 64 64
54 Henrik Tølløse Hvalsø 61 61
55 Henrik S Pedersen HOK 34 34
56 Peter Hansen HG 7 7
Sort lang, kvinder
1 Jette Grimstrup Køge 600 100 100 100 100 100 100
2 Tine Meyhoff HG 308 65 77 100 66
3 Mette Filskov Sorø 100 100
Sort lang, mænd
1 Kåre Sørensen Sorø 583 96 100 99 88 100 100
2 Sebastian Hansen HG 557 100 78 70* 75* 89 100 90 100
3 Søren Madsen Sorø 538 86 85 97 76 99 95
4 Peter Karberg HG 526 100 85 80 90 56* 68* 93 fkl 78
5 Jan H Jørgensen Sorø 524 86 82 80 71* fkl 90 87 99
6 Kim Hansen Køge 514 82 85 70 100 76* 89 88
7 Simon Holt Køge 373 100 100 82 fkl 91
8 Søren Fertin HOK 355 92 95 80 88
9 Simon Jespersen Sorø 446 92 fkl 82 88 86 98
10 Morten Hass Sorø 437 85 89 76 fkl 87 100
11 Janus Høhne Sorø 199 99 udg 100
12 Jan Frederiksen OKR 158 87 71
13 Henrik Nielsen HOK 156 86 70 fkl
14 Bjark Bo Christensen HOK 156 73 83 fkl
15 Anders Knudsen HG 151 65 fkl 86
16 Allan Søgaard OKR 100 100
17 Andre Gautier Sorø 100 100
18 Kristian Juda Køge 100 100
19 Leif E Larsen HG 96 96 fkl
20 Erik Gotfredsen Hvalsø 89 89
21 Anders Laage Kragh OKR 86 86
22 Mads Pedersen OKR 86 86
23 Mads Nordahl Svendsen OKR 81 81 fkl
24 Søren Klinkby HOK 172 80 92
25 Henrik Mathiesen HG 46 46
26 Henrik Tølløse HOK 66 66
27 Ebbe Kajberg Sorø 54 54
Banelæggere
Sebastian Hansen HG X
Peter Karberg HG X
Henrik Snedker Pedersen HOK X
Amalie Snedker Mosbæk HOK X
Jette Karlsen Hvalsø X
Preben Mortensen Hvalsø X
Kristian Kærsgaard Sorø X
Tine Demant Sorø X
Hans Jessen OKR X
Preben Mortensen Hvalsø X
Kristian Kærsgaard Sorø X
Janus Høhne Sorø X
Anders Laage Kragh OKR X
Mogens H Kristensen OKR X
John Knudsen O-63 X
Peter Nielsen O-63 X
Søren Kristensen Køge X
Tage Ebbensgaard Køge X
Jesper Børsting HG X
Sebastian Hansen HG X

okroskilde@okr.dk     Bjældevej 20, 4000 Roskilde      webteam@okr.dk    opdateret 12. februar 2019