Logo Kalender

Kalender








OK Roskilde klubkalender 2019


Dato Dag Aktivitet Mødested / Skov Tid Note
3-jan Tor Gymnastik Sct Jørgens skole 19:00-20:30  
5-jan Lør Boserupløb Boserup - Naturcenter 13:00-13:30 Lørdagsløb
5-jan Lør Vintercup Jonstrup Vang/ll. Hareskov 13:30  
6-jan Søn Nytårsstafet Kårup skov 10:30  
8-jan Tir Byløb Veddelev 18:00  
9-jan Ons Natcup Jonstrup Vang 18:00  
10-jan Tor Gymnastik Sct Jørgens skole 19:00-20:30  
12-jan Lør Vinter MTBO Teglstrup og Nyrup Hegn 11:00-12:00  
12-jan Lør Boserupløb Boserup - Naturcenter 13:00-13:30 Lørdagsløb
13-jan Søn VTR-løb Bromme skov 10:00-11:00  
15-jan Tir Tirsdagstræning Klubhuset 18:00 Fællesspisning
17-jan Tor Gymnastik Sct Jørgens skole 19:00-20:30  
19-jan Lør Vinter MTBO Gribskov 10:00-12:00  
19-jan Lør Boserupløb Boserup - Naturcenter 13:00-13:30 Lørdagsløb
19-jan Lør Vintercup Lystrup skov 13:30  
20-jan Søn VTR-løb Rørvig Sandflugtsplantage 10:00-11:00  
22-jan Tir Tirsdagstræning Klubhuset 18:00  
23-jan Ons Natcup Ravnsholt 18:00  
24-jan Tor Gymnastik Sct Jørgens skole 19:00-20:30  
26-jan Lør Vinter MTBO Troldehøj 11:00-12:00  
26-jan Lør Boserupløb Boserup - Naturcenter 13:00-13:30 Lørdagsløb
27-jan Søn VTR-løb Hannenov-Oustrup 10:00-11:00  
27-jan Søn Vinterlang Holmen/Christianshavn 10:00  
29-jan Tir Tirsdagstræning Klubhuset 18:00 Fællesspisning
31-jan Tor Gymnastik Sct Jørgens skole 19:00-20:30  
2-3-feb Lør-Søn Instruktørkursus Boserup - Naturcenter    
2-feb Lør Boserupløb Boserup - Naturcenter 13:00-13:30 Lørdagsløb
2-feb Lør Vintercup Ravnsholt skov 13:30  
3-feb Søn VTR-løb Vallø storskov 10:00-11:00  
4-feb Man Generalforsamling Klubhuset 19:00  
5-feb Tir Byløb Havn og Park 18:00  
6-feb Ons Natcup Pedersted 18:00  
7-feb Tor Gymnastik Sct Jørgens skole 19:00-20:30  
9-feb Lør Boserupløb Boserup - Naturcenter 13:00-13:30 Lørdagsløb
10-feb Søn VTR-løb Harrested 10:00-11:00  
12-feb Tir Tirsdagstræning Klubhuset 18:00 Fællesspisning
14-feb Tor Gymnastik Sct Jørgens skole 19:00-20:30  
16-feb Lør Boserupløb Boserup - Naturcenter 13:00-13:30 Lørdagsløb
17-feb Søn VTR-løb Faksinge 10:00-11:00  
23-feb Lør Boserupløb Boserup - Naturcenter 13:00-13:30 Lørdagsløb
24-feb Søn VTR-løb Vemmetofte 10:00-11:00  
26-feb Tir Tirsdagstræning Klubhuset 18:00 Fællesspisning
27-feb Ons Natcup Ganløse Ore 18:00  
28-feb Tor Gymnastik Sct Jørgens skole 19:00-20:30  
2-mar Lør Boserupløb Boserup - Naturcenter 13:00-13:30 Lørdagsløb
3-mar Søn Troldens fodspor Tisvilde Hegn 09:30  
5-mar Tir Byløb Roskilde SØ 18:00  
7-mar Tor Gymnastik Sct Jørgens skole 19:00-20:30  
9-mar Lør Boserupløb Boserup - Naturcenter 13:00-13:30 Lørdagsløb
10-mar Søn Kredsløb Jægerspris 10:00-11:30  
10-mar Søn VTR-afslutning Annebjerg 10:30  
12-mar Tir Tirsdagstræning Klubhuset 18:00 Fællesspisning
13-mar Ons SM nat Rude skov 19:00  
14-mar Tor Gymnastik Sct Jørgens skole 19:00-20:30  
15-17-mar Fre-Søn Nordjysk 2-Dg Svinkløv/Tranum 19:00  
16-mar Lør MTBO-mellem Frederikssund 11:00  
16-mar Lør Boserupløb Boserup - Naturcenter 13:00-13:30 Lørdagsløb
17-mar Søn MTBO-mellem Gribskov Vest 10:00  
19-mar Tir Tirsdagstræning Klubhuset 18:00  
21-mar Tor Gymnastik Sct Jørgens skole 19:00-20:30  
23-mar Lør Boserupløb Boserup - Naturcenter 13:00-13:30 Lørdagsløb
23-mar Lør DM nat Holstenshuus 19:30  
26-mar Tir Tirsdagstræning Klubhuset 18:00 Fællesspisning
26-mar Tir Klubaften Klubhuset 20:00 Facebook
28-mar Tor Gymnastik Sct Jørgens skole 19:00-20:30  
29-mar Fre Danish Spring Lyngby 15:30 Sprint
30-mar Lør Danish Spring Tisvilde Hegn 12:00 Mellem
30-mar Lør Boserupløb Boserup - Naturcenter 13:00-13:30 Lørdagsløb
31-mar Søn Danish Spring Tisvilde Hegn   9:30 Lang
2-apr Tir Tirsdagstræning Klubhuset 18:00  
4-apr Tor Gymnastik Sct Jørgens skole 19:00-20:30  
6-apr Lør Boserupløb Boserup - Naturcenter 13:00-13:30 Lørdagsløb
7-apr Søn DM Ultralang Frederikshåb & Randbøl 10:30  
9-apr Tir Tirsdagstræning Klubhuset 18:00 Fællesspisning
11-apr Tor Gymnastik Sct Jørgens skole 19:00-20:30  
13-apr Lør 50 års jubilæum Bjældevej 10 11:00-15:00 Løb og Reception
13-apr Lør Boserupløb Boserup - Naturcenter 13:00-13:30 Lørdagsløb
14-apr Søn Put & Run løb Rude skov 11:00-13:00  
18-20-apr Tor-Lør Påskeløb Stråsø-Vosborg 11:00  
20-apr Lør Boserupløb Boserup - Naturcenter 13:00-13:30 Lørdagsløb
23-apr Tir Tirsdagstræning Klubhuset 18:00  
25-apr Tor Gymnastik Sct Jørgens skole 19:00-20:30  
27-apr Lør Boserupløb Boserup - Naturcenter 13:00-13:30 Lørdagsløb
28-apr Søn Kredsløb Gribskov Nord 10:00  
30-apr Tir Tirsdagstræning Klubhuset 18:00  
4-maj Lør Boserupløb Boserup - Naturcenter 13:00-13:30 Lørdagsløb
5-maj Søn Divisionsmatch Kårup 12:00  
7-maj Tir Tirsdagstræning Klubhuset 18:00  
11-maj Lør SM Stafet Tisvilde Hegn 11:00  
11-maj Lør Boserupløb Boserup - Naturcenter 13:00-13:30 Lørdagsløb
12-maj Søn SM Lang Tisvilde Hegn 10:30  
14-maj Tir Tirsdagstræning Klubhuset 18:00 Fællesspisning
14-maj Tir Klubaften Klubhuset 18:00 Løbeteknik
18-19-maj Lør-Søn Fynsk Sprintcup Odense 12:00  
18-maj Lør Boserupløb Boserup - Naturcenter 13:00-13:30 Lørdagsløb
21-maj Tir Tirsdagstræning Klubhuset 18:00  
25-maj Lør Boserupløb Boserup - Naturcenter 13:00-13:30 Lørdagsløb
25-maj Lør DM sprint Grindsted 14:00  
26-maj Søn DM sprintstafet Grindsted 10:00  
28-maj Tir Tirsdagstræning Klubhuset 18:00 Fællesspisning
1-jun Lør Boserupløb Boserup - Naturcenter 13:00-13:30 Lørdagsløb
4-jun Tir Tirsdagstræning Klubhuset 18:00  
6-jun Tor Sommer Cup Ll. Hareskov 17:30-18:30  
8-jun Lør Boserupløb Boserup - Naturcenter 13:00-13:30 Lørdagsløb
11-jun Tir Tirsdagstræning Klubhuset 18:00  
11-jun Tir City O-løb Østerbro/Fælledparken 18:00 København
13-jun Tor Sommer Cup Ravneholm/Geelskov 17:30-18:30  
15-jun Lør Sjællandssprint Tappernøje/Mogenstrup 11:00  
15-jun Lør Boserupløb Boserup - Naturcenter 13:00-13:30 Lørdagsløb
16-jun Søn SM-sprint Køge, Hastrup 09:00  
16-jun Søn MTBO DM Mellem Hedeland 10:00  
16-jun Søn Sjællandssprint Køge, Hastrup 11:00  
18-jun Tir Parkstafet Folkeparken 18:30  
20-jun Tor Sommer Cup Jonstrup Vang 17:30-18:30  
25-jun Tir Skt. Hans løb ? 18:00 Fællesspisning
4-6-jul Lør-Søn Vikingedyst Stensbæk mm. 18:00  
6-12-jul Lør-Fre JWOC Tour Silkeborg mm.    


okroskilde@okr.dk     Bjældevej 20, 4000 Roskilde      webteam@okr.dk    opdateret 29. april 2019