Logo Kalender

Kalender








OK Roskilde klubkalender 2019


Dato Dag Aktivitet Mødested / Skov Tid Note
3-jan Tor Gymnastik Sct Jørgens skole 19:00-20:30  
5-jan Lør Boserupløb Boserup - Naturcenter 13:00-13:30 Lørdagsløb
5-jan Lør Vintercup Hareskovene 13:30  
6-jan Søn Nytårsstafet Kårup skov 10:30  
8-jan Tir Byløb Veddelev 18:00  
9-jan Ons Natcup Jonstrup Vang 18:00  
10-jan Tor Gymnastik Sct Jørgens skole 19:00-20:30  
12-jan Lør Vinter MTBO Teglstrup og Nyrup Hegn 11:00-12:00  
12-jan Lør Boserupløb Boserup - Naturcenter 13:00-13:30 Lørdagsløb
13-jan Søn VTR-løb Bromme skov 10:00-11:00  
15-jan Tir Tirsdagstræning Klubhuset 18:00 Fællesspisning
17-jan Tor Gymnastik Sct Jørgens skole 19:00-20:30  
19-jan Lør Vinter MTBO Gribskov 10:00-12:00  
19-jan Lør Boserupløb Boserup - Naturcenter 13:00-13:30 Lørdagsløb
19-jan Lør Vintercup Lystrup skov 13:30  
20-jan Søn VTR-løb Rørvig Sandflugtspl. 10:00-11:00  
22-jan Tir Tirsdagstræning Klubhuset 18:00  
23-jan Ons Natcup Ravnsholt 18:00  
24-jan Tor Gymnastik Sct Jørgens skole 19:00-20:30  
26-jan Lør Vinter MTBO Troldehøj 11:00-12:00  
26-jan Lør Boserupløb Boserup - Naturcenter 13:00-13:30 Lørdagsløb
27-jan Søn VTR-løb Hannenov-Oustrup 10:00-11:00  
27-jan Søn Vinterlang Holmen/Christianshavn 10:00  
29-jan Tir Tirsdagstræning Klubhuset 18:00 Fællesspisning
31-jan Tor Gymnastik Sct Jørgens skole 19:00-20:30  
2-3-feb Lør-Søn Instruktørkursus Boserup - Naturcenter    
2-feb Lør Boserupløb Boserup - Naturcenter 13:00-13:30 Lørdagsløb
2-feb Lør Vintercup Ravnsholt skov 13:30  
3-feb Søn VTR-løb Vallø storskov 10:00-11:00  
4-feb Man Generalforsamling Klubhuset 19:00  
5-feb Tir Byløb Havn og Park 18:00  
6-feb Ons Natcup Pedersted 18:00  
7-feb Tor Gymnastik Sct Jørgens skole 19:00-20:30  
9-feb Lør Boserupløb Boserup - Naturcenter 13:00-13:30 Lørdagsløb
10-feb Søn VTR-løb Harrested 10:00-11:00  
12-feb Tir Tirsdagstræning Klubhuset 18:00 Fællesspisning
14-feb Tor Gymnastik Sct Jørgens skole 19:00-20:30  
16-feb Lør Boserupløb Boserup - Naturcenter 13:00-13:30 Lørdagsløb
17-feb Søn VTR-løb Faksinge 10:00-11:00  
23-feb Lør Boserupløb Boserup - Naturcenter 13:00-13:30 Lørdagsløb
24-feb Søn VTR-løb Vemmetofte 10:00-11:00  
26-feb Tir Tirsdagstræning Klubhuset 18:00 Fællesspisning
27-feb Ons Natcup Ganløse Ore 18:00  
28-feb Tor Gymnastik Sct Jørgens skole 19:00-20:30  
2-mar Lør Boserupløb Boserup - Naturcenter 13:00-13:30 Lørdagsløb
3-mar Søn Troldens fodspor Tisvilde Hegn 09:30  
5-mar Tir Byløb Roskilde SØ 18:00  
7-mar Tor Gymnastik Sct Jørgens skole 19:00-20:30  
9-mar Lør Boserupløb Boserup - Naturcenter 13:00-13:30 Lørdagsløb
10-mar Søn Kredsløb Jægerspris 10:00-11:30  
10-mar Søn VTR-afslutning Annebjerg 10:30  
12-mar Tir Tirsdagstræning Klubhuset 18:00 Fællesspisning
13-mar Ons SM nat Rude skov 19:00  
14-mar Tor Gymnastik Sct Jørgens skole 19:00-20:30  
15-17-mar Fre-Søn Nordjysk 2-Dg Svinkløv/Tranum 19:00  
16-mar Lør MTBO-mellem Frederikssund 11:00  
16-mar Lør Boserupløb Boserup - Naturcenter 13:00-13:30 Lørdagsløb
17-mar Søn MTBO-mellem Gribskov Vest 10:00  
19-mar Tir Tirsdagstræning Klubhuset 18:00  
21-mar Tor Gymnastik Sct Jørgens skole 19:00-20:30  
23-mar Lør Boserupløb Boserup - Naturcenter 13:00-13:30 Lørdagsløb
23-mar Lør DM nat Holstenshuus 19:30  
26-mar Tir Tirsdagstræning Klubhuset 18:00 Fællesspisning
26-mar Tir Klubaften Klubhuset 20:00 Facebook
28-mar Tor Gymnastik Sct Jørgens skole 19:00-20:30  
29-mar Fre Danish Spring Lyngby 15:30 Sprint
30-mar Lør Danish Spring Tisvilde Hegn 12:00 Mellem
30-mar Lør Boserupløb Boserup - Naturcenter 13:00-13:30 Lørdagsløb
31-mar Søn Danish Spring Tisvilde Hegn   9:30 Lang
2-apr Tir Tirsdagstræning Klubhuset 18:00  
4-apr Tor Gymnastik Sct Jørgens skole 19:00-20:30  
6-apr Lør Boserupløb Boserup - Naturcenter 13:00-13:30 Lørdagsløb
7-apr Søn DM Ultralang Frederikshåb & Randbøl 10:30  
9-apr Tir Tirsdagstræning Klubhuset 18:00 Fællesspisning
11-apr Tor Gymnastik Sct Jørgens skole 19:00-20:30  
13-apr Lør 50 års jubilæum Bjældevej 10 11:00-15:00 Løb/Reception
13-apr Lør Boserupløb Boserup - Naturcenter 13:00-13:30 Lørdagsløb
14-apr Søn Put & Run løb Rude skov 11:00-13:00  
18-20-apr Tor-Lør Påskeløb Stråsø-Vosborg 11:00  
20-apr Lør Boserupløb Boserup - Naturcenter 13:00-13:30 Lørdagsløb
23-apr Tir Tirsdagstræning Klubhuset 18:00  
25-apr Tor Gymnastik Sct Jørgens skole 19:00-20:30  
27-apr Lør Boserupløb Boserup - Naturcenter 13:00-13:30 Lørdagsløb
28-apr Søn Kredsløb Gribskov Nord 10:00  
30-apr Tir Tirsdagstræning Klubhuset 18:00  
4-maj Lør Boserupløb Boserup - Naturcenter 13:00-13:30 Lørdagsløb
5-maj Søn Divisionsmatch Kårup 12:00  
7-maj Tir Tirsdagstræning Klubhuset 18:00  
11-maj Lør SM Stafet Tisvilde Hegn 11:00  
11-maj Lør Boserupløb Boserup - Naturcenter 13:00-13:30 Lørdagsløb
12-maj Søn SM Lang Tisvilde Hegn 10:30  
14-maj Tir Tirsdagstræning Klubhuset 18:00 Fællesspisning
14-maj Tir Klubaften Klubhuset 18:00 Løbeteknik
18-19-maj Lør-Søn Fynsk Sprintcup Odense 12:00  
18-maj Lør Boserupløb Boserup - Naturcenter 13:00-13:30 Lørdagsløb
21-maj Tir Tirsdagstræning Klubhuset 18:00  
25-maj Lør Boserupløb Boserup - Naturcenter 13:00-13:30 Lørdagsløb
25-maj Lør DM sprint Grindsted 14:00  
26-maj Søn DM sprintstafet Grindsted 10:00  
28-maj Tir Tirsdagstræning Klubhuset 18:00 Fællesspisning
1-jun Lør Boserupløb Boserup - Naturcenter 13:00-13:30 Lørdagsløb
4-jun Tir Tirsdagstræning Klubhuset 18:00  
6-jun Tor Sommer Cup Ll. Hareskov 17:30-18:30  
8-10-jun Lør-Man EYOC/JWOC test Århus - Himmelbjerget 13:00-13:30 Lørdagsløb
8-jun Lør Boserupløb Boserup - Naturcenter 13:00-13:30 Lørdagsløb
10-jun Man Pinseløb Vesterlyng 10:00  
11-jun Tir Tirsdagstræning Klubhuset 17:30-18:30 By O-løb
11-jun Tir City O-løb Østerbro/Fælledparken 18:00 København
13-jun Tor Sommer Cup Ravneholm/Geelskov 17:30-18:30  
14-jun Fre MTBO DM Sprint Antvorskov kaserne 18:00  
15-jun Lør Sjællandssprint Tappernøje/Mogenstrup 11:00  
15-jun Lør MTBO DM Lang Tisvilde Hegn 11:00  
15-jun Lør Boserupløb Boserup - Naturcenter 13:00-13:30 Lørdagsløb
16-jun Søn SM-sprint Køge, Hastrup 09:00  
16-jun Søn MTBO DM Mellem Hedeland 10:00  
16-jun Søn Sjællandssprint Køge, Hastrup 11:00  
18-jun Tir Parkstafet Folkeparken 18:30  
20-jun Tor Sommer Cup Jonstrup Vang 17:30-18:30  
22-jun Lør Boserupløb Boserup - Naturcenter 13:00-13:30 Lørdagsløb
25-jun Tir Skt. Hans løb Vindinge 18:00 Fællesspisning
2-jul Tir Bakketræning Hedeland 18:00  
4-6-jul Lør-Søn Vikingedyst Stensbæk mm. 18:00  
6-12-jul Lør-Fre JWOC Tour Silkeborg mm.    
12-14-jul Fre-Søn Skaw Dysten Skagen by - Kirkemilen 19:00  
10-aug Lør Boserupløb Boserup - Naturcenter 13:00-13:30 Lørdagsløb
13-aug Tir Tirsdagstræning Klubhuset 18:00  
15-aug Tor Roskilde 3-dages Avnstrup 18:00-19:00  
17-aug Lør Boserupløb Boserup - Naturcenter 13:00-13:30 Lørdagsløb
20-aug Tir Roskilde 3-dages Boserup 18:00-19:00  
24-aug Lør Boserupløb Boserup - Naturcenter 13:00-13:30 Lørdagsløb
25-aug Søn Put & Run løb Grønholt Hegn 11:00-13:00  
27-aug Tir Roskilde 3-dages Storskov og Valborup 18:00-19:00  
31-aug Lør DM Mellem Rold Skov Hesselholt 12:00  
31-aug Lør Boserupløb Boserup - Naturcenter 13:00-13:30 Lørdagsløb
31-aug-1-sep Lør-Søn Midgårdsormen Uhrehøje-Myhrhøj 21:15  
3-sep Tir SMUK kvindeløb Vikingeskibsmuseet 18:00  
7-sep Lør Boserupløb Boserup - Naturcenter 13:00-13:30 Lørdagsløb
8-sep Søn Divisionsmatch Stokkebjerg Skov 12:00  
10-sep Tir Tirsdagstræning Klubhuset 18:00 Fællesspisning
10-sep Tir Klubaften Klubhuset 20:00 Veteran VM
14-sep Lør DM-stafet Grib skov 12:30  
14-sep Lør Boserupløb Boserup - Naturcenter 13:00-13:30 Lørdagsløb
15-sep Søn DM-lang Grib skov 10:00  
17-sep Tir Tirsdagstræning Klubhuset 18:00  
21-sep Lør Boserupløb Boserup - Naturcenter 13:00-13:30 Lørdagsløb
22-sep Søn Divisionsmatch Teglstrup Hegn 10:00  
24-sep Tir Tirsdagstræning Klubhuset 18:00 Fællesspisning
28-sep Lør Boserupløb Boserup - Naturcenter 13:00-13:30 Lørdagsløb
1-okt Tir Tirsdagstræning Klubhuset 18:00  
4-6-okt Fre-Søn Klubtur Karlshamn    
5-okt Lør Boserupløb Boserup - Naturcenter 13:00-13:30 Lørdagsløb
6-okt Søn Put & Run løb Grønholt Vang 11:00  
8-okt Tir Tirsdagstræning Klubhuset 18:00 Fællesspisning
12-okt Lør Boserupløb Boserup - Naturcenter 13:00-13:30 Lørdagsløb
13-okt Søn Kredsløb Hareskoven 10:00  
19-okt Lør Boserupløb Boserup - Naturcenter 13:00-13:30 Lørdagsløb
20-okt Søn Kredsløb Ravnsholt skov 10:00  
22-okt Tir Tirsdagstræning Klubhuset 18:00 Fællesspisning
24-okt Tor Gymnastik Sct Jørgens skole 19:00-20:00  
25-27-okt Fre-Søn Höst Open Rønne, Rø, Hammeren   Bornholm
26-okt Lør Boserupløb Boserup - Naturcenter 13:00-13:30 Lørdagsløb
26-okt Lør KUM Publikumsløb Jægersborg Hegn 14:00-15:00  
29-okt Tir Tirsdagstræning Klubhuset 18:00  
30-okt Ons Natcup Slagslunde skov 18:00  
31-okt Tor Gymnastik Sct Jørgens skole 19:00-20:00  
2-nov Lør VTR-løb Avnstrup 10:00-11:00 Klubmesterskab
2-nov Lør Klubfest Klubhuset 18:00  
2-nov Lør Klubfest Klubhuset 18:00  
5-nov Tir Byløb Havdrup 18:00  
7-nov Tor Gymnastik Sct Jørgens skole 19:00-20:00  
9-nov Lør Veksø-sprinten Veksø 13:00  
9-nov Lør Boserupløb Boserup - Naturcenter 13:00-13:30 Lørdagsløb
10-nov Søn Jættemilen Gribskov 09:40  
10-nov Søn VTR-løb Fruens Plantage 10:00-11:00  
12-nov Tir Tirsdagstræning Klubhuset 18:00 Fællesspisning
13-nov Ons Natcup Avnstrup 18:00  
14-nov Tor Gymnastik Sct Jørgens skole 19:00-20:00  
16-nov Lør Vinter MTBO Gribskov 11:00  
16-nov Lør Boserupløb Boserup - Naturcenter 13:00-13:30 Lørdagsløb
17-nov Søn VTR-løb Jyderup 10:00-11:00  
19-nov Tir Tirsdagstræning Klubhuset 18:00  
21-nov Tor Gymnastik Sct Jørgens skole 19:00-20:00  
23-nov Lør Boserupløb Boserup - Naturcenter 13:00-13:30 Lørdagsløb
24-nov Søn VTR-løb Rørvig 10:00-11:00  
24-nov Søn Vinterlang Hareskovene 10:30  
26-nov Tir Tirsdagstræning Klubhuset 18:00 Fællesspisning
27-nov Ons Natcup Tisvilde Hegn 18:00  
28-nov Tor Gymnastik Sct Jørgens skole 19:00-20:00  
30-nov Lør Vinter MTBO Rude skov 11:00  
30-nov Lør Tekniklørdag Avnstrup 10:00-15:00  
30-nov Lør Boserupløb Boserup - Naturcenter 13:00-13:30 Lørdagsløb
1-dec Søn VTR-løb Slagelse skovene 10:00-11:00  
3-dec Tir Byløb Roskilde 18:00  
5-dec Tor Gymnastik Sct Jørgens skole 19:00-20:00  
7-dec Lør Vintercup Danstrup/Krogenberg 13:30  
7-dec Lør Boserupløb Boserup - Naturcenter 13:00-13:30 Lørdagsløb
8-dec Søn VTR-løb Tølløse 10:00-11:00  
10-dec Tir Tirsdagstræning Klubhuset 18:00 Fællesspisning
11-dec Ons Natcup Tokkekøb Hegn 18:00  
12-dec Tor Gymnastik Sct Jørgens skole 19:00-20:00  
14-dec Lør Boserupløb Boserup - Naturcenter 13:00-13:30 Lørdagsløb
17-dec Tir Tirsdagstræning Klubhuset 18:00  
19-dec Tor Gymnastik Sct Jørgens skole 19:00-20:00  
21-dec Lør Vintercup Geelskov/Ravneholm 13:30  
21-dec Lør Boserupløb Boserup - Naturcenter 13:00-13:30 Lørdagsløb
26-dec Ons Juleløb? Boserup - Naturcenter 11:00  
28-dec Lør Boserupløb Boserup - Naturcenter 13:00-13:30 Lørdagsløb


okroskilde@okr.dk     Bjældevej 20, 4000 Roskilde      webteam@okr.dk    opdateret 23. november 2019