Logo Statistik

Klub / Aktiviteter

















SM TITLER TIL OK ROSKILDE


SJÆLLANDSKE MESTRE

SM lang (tidl. klassisk)

1976 Henning Nielsen H 35 1980 Christian Olsen H -10 1980 Morten B. Pedersen H 11-12 1982 Tine Rasmussen D 11-12 1983 Tine Rasmussen D 13-14 1985 Tine Rasmussen D 15-16 1986 Tine Rasmussen D 17-20 1993 Kristian Andersen H 11-12 1993 Inge Jørgensen D 45 1995 Inge Jørgensen D 50 2000 Sofie Sørensen D 13-14 2001 Sofie Sørensen D 15-16 2001 Janne Brunstedt H 50 2002 Sofie Sørensen D 15-16 2003 Line Kreiberg D -10 2003 Janne Brunstedt H 55 2004 Janne Brunstedt H 55 2005 Martin Midtgaard Frich H 11-12 2005 Inge Jørgensen D 60 2006 Janne Brunstedt H 55 2007 Tobias Midtgaard Frich H 19-20 2008 Alexander U Jessen H -10 2008 Amalie Tripax D 13-14 2008 Andreas H Boesen H 17-18 2008 Janne Brunstedt H 60 2009 Nina V Grønberg D -20 2009 Michael Andersen H -20 2009 Janne Brunstedt H 60 2010 Martin Midtgaard Frich H 17-18 2011 Karoline Fonager Ulsøe D -10 2011 Runa Ulsøe D 45 2011 Inge Jørgensen D 65 2011 Janne Brunstedt H 60 2012 Karoline Fonager Ulsøe D -10 2013 Janne Brunstedt H 65 2014 Rasmus Krogh Madsen H -14 2014 Janne Brunstedt H 65 2016 Teresa Søndergaard Pohl D -10 2016 Inge Jørgensen D 70 2016 Janne Brunstedt H 65 2017 Inge Jørgensen D 70 2018 Inge Jørgensen D 70 2018 Rasmus Møller Jess H -20 2018 Janne Brunstedt H 70 2019 Franka Søndergaard Pohl D -10 2019 Inge Jørgensen D 70 2019 Janne Brunstedt H 70 2022 Inge Jørgensen D75 2022 Henrik Juul Hansen H55 2022 Ole Svendsen H75

I alt 47 mesterskaber fordelt på 21 løbere.

Til toppen af siden

Listen for de øvrige discipliner er ikke fuldstændig:

SM stafet (vindere siden 1990)

2002 D/H 12 (Christian V Grønberg, Martin L Kragh, Morten L Kristensen 2003 D 13-16 Mia Simonsen, Lærke Sørensen, Nina V Grønberg 2003 H 55 Ole Svendsen, John Tripax, Janne Brunstedt 2005 H 13-16 Michael Kreiberg, Kim Baunehøj Pedersen, Michael Andersen 2005 D/H max43 Martin Laage Kragh, Line Kreiberg, Tobias Midtgaard Frich 2007 H 20 Tobias Midtgaard Frich, Michael Andersen, Michael Kreiber 2007 H 55 Aksel Andersen, John Tripax, Janne Brunstedt 2008 H 60 John Tripax, Ole Svendsen, Janne Brunstedt 2009 H 60 Bjarne Pedersen, Ole Svendsen, Janne Brunstedt 2012 D 20 Amalie Tripax, Melissa Ulsøe Jessen, Mathilde H Boesen 2013 H 65 John Tripax, Ole Svendsen, Janne Brunstedt 2014 D 65 Ane Veierskov, Inge Jørgensen 2014 D/H 185 John Tripax, Gerda Marie Christiansen og Asger Jensen 2016 H 35 Casper Lindemann, Kent Pihl og Frederik Grue-Sørensen 2016 H 65 John Tripax, Ole Svendsen, Janne Brunstedt 2017 H 35 Allan Søgaard, Kent Pihl og Anders Laage Kragh 2018 D 65 Ane Veierskov, Inge Jørgensen 2018 H 70 John Tripax, Janne Brunstedt 2019 D 65 Ane Veierskov, Inge Jørgensen 2019 H 65 John Tripax, Aksel Andersen, Janne Brunstedt 2019 H 75 Ole Svendsen, Bjarne Pedersen 2022 H 75 Ole Svendsen, Inge Jørgensen 2022 D/H 185 Henrik Juul Hansen, Annette Petersen, Janne Brunstedt

Til toppen af siden

SM nat (vindere siden 1998)

2000 Sofie Sørensen D 16 2000 Inge Jørgensen D 55 2001 Sofie Sørensen D 16 2001 Inge Jørgensen D 55 2002 Inge Jørgensen D 55 2003 Inge Jørgensen D 55 2003 John Tripax H 55 2003 Ole Svendsen H 60 2004 Inge Jørgensen D 55 2004 Ole Svendsen H 60 2005 Inge Jørgensen D 60 2005 Janne Brunstedt H 55 2006 Inge Jørgensen D 55 2006 Martin Laage Kragh H 16 2006 Janne Brunstedt H 55 2008 Aksel Andersen H 55 2009 Ole Svendsen H 65 2011 Inge Jørgensen D 65 2011 Ole Svendsen H 65 2012 Inge Jørgensen D 65 2012 Amalie Tripax D 20 2013 Karoline Fonager Ulsøe D 10 2013 Inge Jørgensen D 65 2013 Janne Brunstedt H 65 2014 Inge Jørgensen D 65 2014 Rasmus Møller Jess H 16 2014 Kent Pihl H 50 2014 Janne Brunstedt H 65 2015 Inge Jørgensen D 65 2015 Gunnar Grue-Sørensen H 65 2016 Inge Jørgensen D 65 2018 Inge Jørgensen D 65 2018 Janne Brunstedt H 70 2018 Ole Svendsen H 75 2019 Inge Jørgensen D 65 2019 Rasmus Møller Jess H 21 2019 John Tripax H 70 2020 Janne Brunstedt H 70 2020 Ole Svendsen H 75 2022 Inge Jørgensen D75

Til toppen af siden

SM sprint

2018 Freja Emilie Kent D -14 2018 Adam Karlsen H -14 2018 Janne Brunstedt H 70 2018 Ole Svendsen H 75 2019 Christine Svendsen D 45 2019 Inge Jørgensen D 70 2019 Janne Brunstedt H 70 2019 Ole Svendsen H 75 2021 Inge Jørgensen D 75 2022 Inger Jessen D 65 2022 Inge Jørgensen D 75 2022 Ole Svendsen H 75

Til toppen af siden

SM kort (vindere siden 1998)

Er et uofficielt mesterskab og afholdes ikke hvert år.

2001 Sofie Sørensen D 15-16 2001 Inge Jørgensen D 55 2001 Janne Brunstedt H 50 2001 Ole Svendsen H 55 2003 Inge Jørgensen D 55 2003 Michael Kreiberg H 13-14 2003 Janne Brunstedt H 55 2003 Ole Svendsen H 60

Til toppen af siden

Statistikken er udarbejdet af Morten Jensen.


okroskilde@okr.dk      Bjældevej 20, 4000 Roskilde       webteam@okr.dk     19. juni 2022