Logo Kalender

Kalender







OK Roskilde klubkalender

Dato Dag Aktivitet Mødested / Skov Tid Note
2-mar Tir Byløb Roskilde SØ 18:00  
4-mar Tor Gymnastik Sct Jørgens skole 19:00-20:15  
6-mar Lør Boserupløb Boserup - Naturcenter 13:00-13:30 Lørdagsløb
7-mar Søn Troldens Fodspor Næstved 09:30  
9-mar Tir Tirsdagstræning Klubhuset 18:00  
11-mar Tor Gymnastik Sct Jørgens skole 19:00-20:15  
13-mar Lør Boserupløb Boserup - Naturcenter 13:00-13:30 Lørdagsløb
13-mar Lør Vintercup Teglstrup 13:30  
14-mar Søn VTR-løb Bromme 10:00-11:00 Afslutning
16-mar Tir Tirsdagstræning Klubhuset 18:00  
18-mar Tor Gymnastik Sct Jørgens skole 19:00-20:15  
20-mar Lør Boserupløb Boserup - Naturcenter 13:00-13:30 Lørdagsløb
20-mar Lør DM Nat Hvalsø Skovene 20:00  
23-mar Tir Tirsdagstræning Klubhuset 18:00  
25-mar Tor Gymnastik Sct Jørgens skole 19:00-20:00  
26-mar Fre Danish Spring Farum 15:30 Sprint
27-mar Lør Danish Spring Gribskov-Søskoven 12:00 Mellem
27-mar Lør Boserupløb Boserup - Naturcenter 13:00-13:30 Lørdagsløb
28-mar Søn Danish Spring Gribskov-Søskoven 09:30 Lang
1-3-apr Tor-Lør Påskeløb Rømø 11:00  
2-4-apr Fre-Søn Påskeløb Læsø    
3-apr Lør Boserupløb Boserup - Naturcenter 13:00-13:30 Lørdagsløb
6-apr Tir Tirsdagstræning Klubhuset 18:00  
10-apr Lør Boserupløb Boserup - Naturcenter 13:00-13:30 Lørdagsløb
11-apr Søn DM Ultralang Sorø Sønderskov 10:00  
13-apr Tir Tirsdagstræning Klubhuset 18:00  
17-apr Lør Boserupløb Boserup - Naturcenter 13:00-13:30 Lørdagsløb
18-apr Søn Divisionsmatch Kongelunden 11:00  
20-apr Tir Tirsdagstræning Klubhuset 18:00  
24-apr Lør Boserupløb Boserup - Naturcenter 13:00-13:30 Lørdagsløb
25-apr Søn Åbent løb St. Dyrehave 09:30  
27-apr Tir Tirsdagstræning Klubhuset 18:00  
28-apr-2-maj Ons-Søn MTBO-camp Nordsjylland 17:00  
1-maj Lør Boserupløb Boserup - Naturcenter 13:00-13:30 Lørdagsløb
2-maj Søn Kredsløb Rude skov 10:00  
4-maj Tir Tirsdagstræning Klubhuset 18:00  
8-maj Lør Boserupløb Boserup - Naturcenter 13:00-13:30 Lørdagsløb
9-maj Søn Divisionsmatch Bidstrup Skovene 09:00 OKR arrangerer
11-maj Tir Tirsdagstræning Klubhuset 18:00  
15-maj Lør Boserupløb Boserup - Naturcenter 13:00-13:30 Lørdagsløb
18-maj Tir Tirsdagstræning Klubhuset 18:00  
22-maj Lør Boserupløb Boserup - Naturcenter 13:00-13:30 Lørdagsløb
22-24-maj Lør-Man Pinse Ungdomscup Nordsjælland 12:00  
25-maj Tir Tirsdagstræning Klubhuset 18:00  
29-maj Lør Sjællandssprinten Næstved 11:00  
29-maj Lør Boserupløb Boserup - Naturcenter 13:00-13:30 Lørdagsløb
30-maj Søn SM-sprint Køge Vest 10:00  
30-maj Søn Sjællandssprinten Køge/Hastrup 11:00  
1-jun Tir Tirsdagstræning Klubhuset 18:00  
3-jun Tor Sommer Cup ? 17:30-18:30  
5-jun Lør DM-sprint DTU 12:00  
5-jun Lør Boserupløb Boserup - Naturcenter 13:00-13:30 Lørdagsløb
6-jun Søn DM-sprintstafet DTU 09:00  


okroskilde@okr.dk     Bjældevej 20, 4000 Roskilde      webteam@okr.dk    opdateret 26. april 2021