Logo Statistik

Klub / Aktiviteter

















DIVISIONSTURNERINGEN

"dagens divisionsløber".

Siden 1992 er der ved hver divisionsmatch kåret en "dagens divisionsløber":

  martin1.jpg
  Merete Østergaard
  Kongelunden
  juni 2021
  finn.jpg
 Finn Petersen
 Geel skov
 september 2021
   

Turneringen aflyst i 2020 på grund af covid-19.

  martin1.jpg
  Martin Vaabengaard
  Kårup skov
  maj 2019
  inger.jpg
 Inger Jessen
 Stokkebjerg skov
 september 2019
  frederik1.jpg
Frederik Grue-Sørensen
Teglstrup Hegn
september 2019

  freja_kent2.jpg
  Freja Kent
  Kongelunden
  maj 2018
 janne1.jpg
 Janne Brunstedt
 Sørø Sønderskov
 september 2018
  franka.jpg
Franka Søndergaard Pohl
Gribskov Nødebo
november 2018

  allan.jpg
  Allan Søgaard
  Storskoven (Valborup)
  april 2017
 jytte1.jpg
 Jytte Hougaard
 Krogenberg Hegn
 september 2017
  marie1.jpg
Marie Hjorth
Stenholt Vang
oktober 2017

  mogens_b
  Mogens Bruun
  Klosterris Hegn
  maj 2016
 adam.jpg
 Adam Carlsen
 Ll Hareskov
 august 2016
  teresa.jpg
Teresa Søndergaard Pohl
Kårup skov
september 2016

2015 - 1. runde Gunnar Grue-Sørensen 2015 - 2. runde Inge Jørgensen 2015 - kvalifikation Axel Borberg Aarby 2014 - 1. runde Henrik Boesen 2014 - 2. runde Katrine Krogh Madsen 2014 - kvalifikation Jonas Fonager Ulsøe Johansen 2013 - 1. runde Dagny Rasmussen 2013 - 2. runde "SMUK kvindeløb" 2013 - kvalifikation Jakob Weigelt Svendsen 2012 - 1. runde John Blaase 2012 - 2. runde Mikkel Vindegaard 2012 - kvalifikation Anders Krogh Madsen 2011 - 1. runde Rasmus Krogh Madsen 2011 - 2. runde Ane Veierskov 2011 - kvalifikation Søren Holm Mikkelsen 2010 - 2. runde Michael Leth Jess 2010 - kvalifikation familien Ulsøe/Christensen 2009 - 1. runde Aksel Andersen 2009 - 2. runde John Tripax 2009 - kvalifikation Kim B Pedersen / Michael Kreiberg / Tobias M Frich 2008 - 1. runde Mogens Hald Kristensen 2008 - 2. runde Jan Frederiksen 2008 - kvalifikation Amalie Tripax 2007 - forår Lars Olsen 2007 - efterår Anne-Mette Jansen 2007 - kvalifikation Ane Veierskov 2006 - forår Martin Laage Kragh 2006 - efterår Asger Jensen 2006 - kvalifikation Andreas Boesen 2005 - forår Morten Jensen 2005 - efterår Kent Pihl 2004 - forår Hanne Pedersen 2004 - efterår Tobias Midtgaard Frich 2003 - forår Christian V. Grønberg 2003 - efterår Janne Brunstedt 2002 - forår Inge Meidahl 2002 - efterår Tanja Rafn 2001 - forår Sofie Sørensen 2001 - efterår Jette Kreiberg 2000 - forår Per Tripax 2000 - efterår Lars Olsen 1999 - forår Annette Petersen 1999 - efterår Mia Simonsen 1998 - forår Anders Kragh 1998 - efterår Gert Pedersen 1997 - forår Henning Rasmussen 1997 - efterår Eigil Sørensen 1996 - forår Morten Jensen 1996 - efterår Birthe Nielsen 1995 - forår Kristian Andersen 1995 - efterår Claus Rasmussen 1994 - forår Steen Baunehøj 1994 - efterår Inge Jørgensen 1993 - forår Sigurd Egenæs 1993 - efterår Birgit og Jesper Børsting 1992 - forår Jørgen Hansen 1992 - efterår Ib Mortensen

Til toppen af siden

Statistikken er udarbejdet af Morten Jensen.

Tilbage til oversigten


okroskilde@okr.dk      Bjældevej 20, 4000 Roskilde      webteam@okr.dk    13. september 2021