Logo Skifte

Børn & Unge















Aktivitetskalender 2020 for OKR's ungdomsløbere


Mange af kalenderens aktiviteterne er nærmere beskrevet under Aktiviteter

Dato Beskrivelse Mødested Mødetid Note
Søn10/1 Nytårsstafet Aftales Aftales Kongsøre
Tir12/1 U-træning Klubhuset 17:45  
Ons13/1 Natcup Aftales Aftales Ravneholm
Tir19/1 U-træning Klubhuset 17:45  
Søn24/1 VTR løb Aftales Aftales Fruens Plantage
Tir26/1 U-træning Klubhuset 17:45  
Ons27/1 Natcup Aftales Aftales Lystrup skov
Søn31/1 VTR løb Aftales Aftales Slagelseskovene
Tir  2/2 U-træning Klubhuset 17:45 Byløb
Søn  7/2 VTR løb Aftales Aftales Stokkebjerg
Tir  9/2 U-træning Klubhuset 17:45 Byløb
Ons10/2 Natcup Aftales Aftales Tisvilde Hegn
Søn14/2 VTR løb Aftales Aftales Harrested
Tir16/2 U-træning Klubhuset 17:45  
Søn21/2 VTR løb Aftales Aftales Boserup
Ons24/2 Natcup Aftales Aftales Uggerløse
Søn28/2 VTR løb Aftales Aftales Vallø Storskov
Tir  2/3 U-træning Klubhuset 17:45 Byløb
Tir  9/3 U-træning Klubhuset 17:45  
Søn14/3 VTR løb Aftales Aftales Bromme
Tir16/3 U-træning Klubhuset 17:45  
Lør20/3 DM-nat Aftales Aftales Hvalsøskovene
Tir23/3 U-træning Klubhuset 17:45  
Fre-Søn26-28/3 Danish Spring Aftales Aftales Farum - Gribskov
Tor-Lør1-3/4 Påskeløb Aftales Aftales Rømø
Tir  6/4 U-træning Klubhuset 17:45  
Lør-Lør10-17/4 Skovcup Aftales Aftales Jonstrup Vang
Søn11/4 DM-Ultralang Aftales Aftales Sorø Sønderskov
Tir13/4 U-træning Klubhuset 17:45  
Lør-Lør17-24/4 Skovcup Aftales Aftales Farum Lillevang
Søn18/4 Divisionsmatch Aftales Aftales Kungelunden
Tir20/4 U-træning Klubhuset 17:45 Byløb
Lør-Lør24/4-1/5 Skovcup Aftales Aftales Grønholt Hegn
Søn25/4 Åbent løb Aftales Aftales St. Dyrehave
Tir27/4 U-træning Klubhuset 17:45  
Lør-Lør1-8/5 Skovcup Aftales Aftales Trørød Hegn
Søn  2/5 Kredsløb Aftales Aftales Rude skov
Tir  4/5 U-træning Klubhuset 17:45  
Lør-Lør8-15/5 Skovcup Aftales Aftales Valby Hegn
Søn  9/5 Divisionsmatch Aftales Aftales Avnstrup
Tir11/5 U-træning Klubhuset 17:45  
Lør-Lør15-22/5 Skovcup Aftales Aftales Hareskoven
Tir18/5 U-træning Klubhuset 17:45  
Lør-Lør22-29/5 Skovcup Aftales Aftales Boserup skov
Tir25/5 U-træning Klubhuset 17:45  
Lør29/5 Sjællandssprinten Aftales Aftales Næstved
Lør-Lør29/5-5/6 Skovcup Aftales Aftales Ravnsholt skov
Søn30/5 SM-sprint Aftales Aftales Køge

okroskilde@okr.dk      Bjældevej 20, 4000 Roskilde       webteam@okr.dk     23. april 2021