Logo Kalender

Kalender








OK Roskilde klubkalender 2024

Dato Dag Aktivitet Mødested / Skov Tid Note
2-jan Tir Tirsdagstræning Se dagens træning 18:00  
6-jan Lør Vintercup St. Hareskov 13:30  
7-jan Søn Nytårsstafet Ellinge Indhegning 10:30  
9-jan Tir Byløb Veddelev 18:00  
10-jan Ons Natcup Bøndernes Hegn 18:00  
14-jan Søn VTR-løb Kulsbjerg 10:00-11:00  
16-jan Tir Tirsdagstræning Se dagens træning 18:00  
20-jan Lør Vintercup Danstrup/Krogenberg Hegn 13:30  
23-jan Tir Tirsdagstræning Se dagens træning 18:00  
24-jan Ons Natcup Rude skov 18:00  
28-jan Søn VTR-løb Ny Tolstrup 10:00-11:00  
30-jan Tir Tirsdagstræning Se dagens træning 18:00 Fællesspisning
3-feb Lør Vintercup Rude skov 13:30  
4-feb Søn VTR-løb Broby Vesterskov 10:00-11:00  
5-feb Man Generalforsamling Klubhuset 19:00  
6-feb Tir Byløb Roskilde sydøst 18:00  
7-feb Ons Natcup Frederiksværkskovene 18:00  
11-feb Søn VTR-løb Vemmetofte 10:00-11:00  
13-feb Tir Tirsdagstræning Se dagens træning 18:00 Klubaften
18-feb Søn VTR-løb Harrested 10:00-11:00  
25-feb Søn VTR-løb Lellinge 10:00-11:00  
27-feb Tir Tirsdagstræning Se dagens træning 18:00 Fællesspisning
28-feb Ons Natcup Farum Lillevang mm. 18:00  
3-mar Søn Troldens fodspor Næstved Omegn 09:45  
5-mar Tir Byløb Hvalsø by 18:00  
8-10-mar Fre-Søn Nordjysk 2-Dg Tornby/Uggerbyv 18:00  
10-mar Søn VTR-løb Ny Tolstrup 10:00-11:00 Afslutningsløb
12-mar Tir Tirsdagstræning Se dagens træning 18:00  
13-mar Ons SM Nat Ravnsholt skov 18:00  
19-mar Tir Tirsdagstræning Se dagens træning 18:00  
22-mar Fre DM-nat Annebjerg 19:30  
23-24-mar Lør-Søn Danish Spring St. Dyrehave 14:00  
28-30-mar Tor-Lør Påskeløb Tirsbæk, Rosenvold, Grund 14:00  
2-apr Tir Tirsdagstræning Se dagens træning 18:00 Fællesspisning
9-apr Tir Tirsdagstræning Se dagens træning 18:00  
14-apr Søn Divisionsmatch Vestskoven 10:00  
16-apr Tir Tirsdagstræning Se dagens træning 18:00  
21-apr Søn DM Ultralang Gribskov Mårum og Nord 10:00  
23-apr Tir Tirsdagstræning Se dagens træning 18:00  
28-apr Søn Put & Run løb St. Hareskov 10:00  
30-apr Tir Tirsdagstræning Se dagens træning 18:00 Fællesspisning
5-maj Søn SM Sprint Dragør 09:00  
7-maj Tir Tirsdagstræning Se dagens træning 18:00  
7-maj Tir Metr-O Cup Holmen 16:30-18:30  
11-maj Lør DM Sprint Fredensborg 10:00  
12-maj Søn DM Sprintstafet Fredensborg 10:00  
14-maj Tir Tirsdagstræning Se dagens træning 18:00  
14-maj Tir Metr-O Cup Kastrup 16:30-18:30  
16-20-maj Tor-Man MTBO-camp Odsherred 17:00  
18-19-maj Lør-Søn Fynsk Sprint Cup Odense 10:00  
20-maj Man Pinseløb Vesterlyng 10:00  
21-maj Tir Tirsdagstræning Se dagens træning 18:00  
21-maj Tir Metr-O Cup Ørestad 16:30-18:30  
26-maj Søn Put & Run løb Hedeland 10:00  
28-maj Tir Tirsdagstræning Se dagens træning 18:00 Fællesspisning
28-maj Tir Metr-O Cup Christianshavn 16:30-18:30  
1-jun Lør Sjællandssprint Næstved 10:00  
2-jun Søn Sjællandssprint Køge 10:00  
4-jun Tir Tirsdagstræning Se dagens træning 18:00  
4-jun Tir Sommercup Ll. Hareskov 17:15-18:15  
7-9-jun Fre-Søn DM-MTBO Silkeborg, Grenå. 18:00  
11-jun Tir Tirsdagstræning Se dagens træning 18:00  
11-jun Tir City O-løb Københavns City 18:00  
18-jun Tir Tirsdagstræning Se dagens træning 18:00  
18-jun Tir Sommercup Bøndernes Hegn 17:15-18:15  
25-jun Tir Tirsdagstræning Se dagens træning 18:00  
25-jun Tir Sommercup Jonstrup Vang 17:15-18:15  
5-7-jul Fre-Søn Vikingedyst Haderslev/Revsø 18:00  
10-12-jul Ons-Fre Vestjysk 2-dages Holstebro/Stråsø 18:00  
30-jul-1-aug Tir-Tor Læsø 3 dages Læsø klitplantage 11:00  


okroskilde@okr.dk     Bjældevej 20, 4000 Roskilde      webteam@okr.dk    opdateret 13. maj 2024