Logo Kalender

Kalender








OK Roskilde klubkalender 2021

Dato Dag Aktivitet Mødested / Skov Tid Note
2-jan Lør Boserupløb Boserup - Naturcenter 13:00-13:30 Lørdagsløb
5-jan Tir Byløb Lejre By 18:00  
7-jan Tor Gymnastik Sct Jørgens skole 19:00-20:15  
9-jan Lør Boserupløb Boserup - Naturcenter 13:00-13:30 Lørdagsløb
9-jan Lør Vintercup Tokkekøb Hegn 13:30  
10-jan Søn Nytårsstafet Kongsøre skov 10:30  
12-jan Tir Tirsdagstræning Klubhuset 18:00  
13-jan Ons Natcup Ravneholm 18:00  
14-jan Tor Gymnastik Sct Jørgens skole 19:00-20:15  
16-jan Lør Vinter MTBO Tokkekøb-Ravnsholt 11:00-12:00  
16-jan Lør Boserupløb Boserup - Naturcenter 13:00-13:30 Lørdagsløb
19-jan Tir Tirsdagstræning Klubhuset 18:00  
21-jan Tor Gymnastik Sct Jørgens skole 19:00-20:15  
23-jan Lør Boserupløb Boserup - Naturcenter 13:00-13:30 Lørdagsløb
23-jan Lør Vintercup Jægersborg Hegn 13:30  
24-jan Søn VTR-løb Fruens Plantage 10:00-11:00  
26-jan Tir Tirsdagstræning Klubhuset 18:00  
27-jan Ons Natcup Lystrup skov 18:00  
28-jan Tor Gymnastik Sct Jørgens skole 19:00-20:15  
30-jan Lør Vinter MTBO Grib skov- Stenholt vang 11:00-12:00  
30-jan Lør Boserupløb Boserup - Naturcenter 13:00-13:30 Lørdagsløb
31-jan Søn VTR-løb Slagelseskovene 10:00-11:00  
2-feb Tir Byløb Havnen 18:00  
4-feb Tor Gymnastik Sct Jørgens skole 19:00-20:15  
6-feb Lør Boserupløb Boserup - Naturcenter 13:00-13:30 Lørdagsløb
6-feb Lør Vintercup Rude skov 13:30  
7-feb Søn VTR-løb Stokkebjerg 10:00-11:00  
9-feb Tir Tirsdagstræning Klubhuset 18:00  
10-feb Ons Natcup Tisvilde Hegn 18:00  
11-feb Tor Gymnastik Sct Jørgens skole 19:00-20:15  
13-feb Lør Boserupløb Boserup - Naturcenter 13:00-13:30 Lørdagsløb
13-feb Lør Byløb Veksø 13:30  
14-feb Søn VTR-løb Harrested 10:00-11:00  
16-feb Tir Tirsdagstræning Klubhuset 18:00  
18-feb Tor Gymnastik Sct Jørgens skole 19:00-20:15  
20-feb Lør Boserupløb Boserup - Naturcenter 13:00-13:30 Lørdagsløb
21-feb Søn VTR-løb Boserup 10:00-11:00  
24-feb Ons Natcup Uggerløse skov 18:00  
27-feb Lør Boserupløb Boserup - Naturcenter 13:00-13:30 Lørdagsløb
27-feb Lør Vintercup Aldershvile 13:30  
28-feb Søn VTR-løb Vallø Storskov 10:00-11:00  
2-mar Tir Byløb Roskilde SØ 18:00  
4-mar Tor Gymnastik Sct Jørgens skole 19:00-20:15  
6-mar Lør Boserupløb Boserup - Naturcenter 13:00-13:30 Lørdagsløb
7-mar Søn Troldens Fodspor Næstved 09:30  
9-mar Tir Tirsdagstræning Klubhuset 18:00  
11-mar Tor Gymnastik Sct Jørgens skole 19:00-20:15  
13-mar Lør Boserupløb Boserup - Naturcenter 13:00-13:30 Lørdagsløb
13-mar Lør Vintercup Teglstrup 13:30  
14-mar Søn VTR-løb Bromme 10:00-11:00 Afslutning
16-mar Tir Tirsdagstræning Klubhuset 18:00  
18-mar Tor Gymnastik Sct Jørgens skole 19:00-20:15  
20-mar Lør Boserupløb Boserup - Naturcenter 13:00-13:30 Lørdagsløb
20-mar Lør DM Nat Hvalsø Skovene 20:00  
23-mar Tir Tirsdagstræning Klubhuset 18:00  
25-mar Tor Gymnastik Sct Jørgens skole 19:00-20:00  
26-mar Fre Danish Spring Farum 15:30 Sprint
27-mar Lør Danish Spring Gribskov-Søskoven 12:00 Mellem
27-mar Lør Boserupløb Boserup - Naturcenter 13:00-13:30 Lørdagsløb
28-mar Søn Danish Spring Gribskov-Søskoven 09:30 Lang
1-3-apr Tor-Lør Påskeløb Rømø 11:00  
2-4-apr Fre-Søn Påskeløb Læsø    
3-apr Lør Boserupløb Boserup - Naturcenter 13:00-13:30 Lørdagsløb
6-apr Tir Tirsdagstræning Klubhuset 18:00  
10-apr Lør Boserupløb Boserup - Naturcenter 13:00-13:30 Lørdagsløb
11-apr Søn DM Ultralang Sorø Sønderskov 10:00  
13-apr Tir Tirsdagstræning Klubhuset 18:00  
17-apr Lør Boserupløb Boserup - Naturcenter 13:00-13:30 Lørdagsløb
18-apr Søn Divisionsmatch Kongelunden 11:00  
20-apr Tir Tirsdagstræning Klubhuset 18:00  
24-apr Lør Boserupløb Boserup - Naturcenter 13:00-13:30 Lørdagsløb
25-apr Søn Åbent løb St. Dyrehave 09:30  
27-apr Tir Tirsdagstræning Klubhuset 18:00  
28-apr-2-maj Ons-Søn MTBO-camp Nordsjylland 17:00  
1-maj Lør Boserupløb Boserup - Naturcenter 13:00-13:30 Lørdagsløb
2-maj Søn Kredsløb Rude skov 10:00  
4-maj Tir Tirsdagstræning Klubhuset 18:00  
8-maj Lør Boserupløb Boserup - Naturcenter 13:00-13:30 Lørdagsløb
9-maj Søn Divisionsmatch Bidstrup Skovene 09:00 OKR arrangerer
11-maj Tir Tirsdagstræning Klubhuset 18:00  
15-maj Lør Boserupløb Boserup - Naturcenter 13:00-13:30 Lørdagsløb
18-maj Tir Tirsdagstræning Klubhuset 18:00  
22-maj Lør Boserupløb Boserup - Naturcenter 13:00-13:30 Lørdagsløb
22-24-maj Lør-Man Pinse U-cup Nordsjælland 12:00  
24-maj Man Pinseløb Vesterlyng 10:00  
25-maj Tir Tirsdagstræning Klubhuset 18:00  
29-maj Lør Sjællandssprinten Næstved 11:00  
29-maj Lør Boserupløb Boserup - Naturcenter 13:00-13:30 Lørdagsløb
30-maj Søn SM-sprint Køge Vest 10:00  
30-maj Søn Sjællandssprinten Køge/Hastrup 11:00  
1-jun Tir Tirsdagstræning Klubhuset 18:00  
3-jun Tor Sommer Cup Jonstrup Vang 15:30-18:30  
5-jun Lør DM-sprint DTU 12:00  
5-jun Lør Boserupløb Boserup - Naturcenter 13:00-13:30 Lørdagsløb
6-jun Søn DM-sprintstafet DTU 09:00  
8-jun Tir Tirsdagstræning Klubhuset 18:00  
8-jun Tir City O-løb Østerbro/Fælledparken 17:00-19:00 København
10-jun Tor Sommer Cup Bøndernes Hegn 15:30-18:30  
11-13-jun Fre-Søn Sommerweekend Ullerød/Grib skov 17:00  
12-jun Lør Boserupløb Boserup - Naturcenter 13:00-13:30 Lørdagsløb
15-jun Tir Tirsdagstræning Klubhuset 18:00  
17-jun Tor Sommer Cup Ll. Hareskov 15:30-18:30  
19-jun Lør Boserupløb Boserup - Naturcenter 13:00-13:30 Lørdagsløb
20-jun Søn Divisionsmatch Kongelunden 09:30-15:00  
22-jun Tir Tirsdagstræning Klubhuset 18:00 Skt. Hans løb ?
25-27-jun Fre-Søn Odsherred OO Nykøbing mm. 18:30  
25-27-jun Fre-Søn MTBO-DM Grenå mm. 18:30  
2-4-jul Fre-Søn Vikingedysten Arrild/Farup/Hønning 18:00  
21-24-jul Ons-Lør Skawdysten Skagen/Højengran mm. 16:00  
30-jul-1-aug Fre-Søn Danish Spring Farum/Gribskov 17:30  
10-aug Tir Tirsdagstræning Klubhuset 18:00 Fællesspisning
12-aug Tor Roskilde 3-dages Himmelev skov 18:00-19:00  
14-aug Lør SM-stafet Tisvilde Hegn 11:00  
14-aug Lør Boserupløb Boserup - Naturcenter 13:00-13:30 Lørdagsløb
15-aug Søn SM-lang Tisvilde Hegn 10:30  
17-aug Tir Roskilde 3-dages Storskoven 18:00-19:00  
21-aug Lør Boserupløb Boserup - Naturcenter 13:00-13:30 Lørdagsløb
22-aug Søn Put & Run løb Ll. Hareskov 10:00-13:00  
23-aug Man Generalforsamling Klubhuset 19:00  
24-aug Tir Roskilde 3-dages Vrangeskov 18:00-19:00  
28-aug Lør DM Mellem Grejsdalen 12:00  
28-aug Lør Boserupløb Boserup - Naturcenter 13:00-13:30 Lørdagsløb
31-aug Tir Tirsdagstræning Klubhuset 18:00  
4-sep Lør Boserupløb Boserup - Naturcenter 13:00-13:30 Lørdagsløb
5-sep Søn Divisionsmatch Geel skov 11:30  
7-sep Tir SMUK kvindeløb Vikingeskibsmuseet 18:00  
11-12-sep Lør-Søn Intensivt kursus Boserup - Naturcenter 08:30-17:00 Aflyst
11-sep Lør Boserupløb Boserup - Naturcenter 13:00-13:30 Lørdagsløb
12-sep Søn Kredsløb Lystrup skov 09:30  
14-sep Tir Tirsdagstræning Klubhuset 18:00 Fællesspisning
14-sep Tir Klubaften Klubhuset 20:00 Divisionsmatch
18-sep Lør DM-stafet Blåbjerg 11:00  
18-sep Lør Boserupløb Boserup - Naturcenter 13:00-13:30 Lørdagsløb
19-sep Søn DM-lang Stråsø 10:o0  
21-sep Tir Tirsdagstræning Klubhuset 18:00  
25-sep Lør Boserupløb Boserup - Naturcenter 13:00-13:30 Lørdagsløb
26-sep Søn Divisionsmatch St. Dyrehave Vest 10:00  
28-sep Tir Tirsdagstræning Klubhuset 18:00 Fællesspisning
28-sep Tir Klubaften Klubhuset 20:00 Veteran VM
2-3-okt Lør-Søn Klubtur Karlshamn   Sverige
2-okt Lør Boserupløb Boserup - Naturcenter 13:00-13:30 Lørdagsløb
3-okt Søn Put & Run løb Møns Klint 11:00  
5-okt Tir Tirsdagstræning Klubhuset 18:00  
9-okt Lør Boserupløb Boserup - Naturcenter 13:00-13:30 Lørdagsløb
10-okt Søn Divisionsmatch Hedeland 10:00 OKR arangerer
12-okt Tir Tirsdagstræning Klubhuset 18:00 Fællesspisning
16-okt Lør Boserupløb Boserup - Naturcenter 13:00-13:30 Lørdagsløb
17-okt Søn Efterårsstævne St. Hareskov 10:00  
23-okt Lør Boserupløb Boserup - Naturcenter 13:00-13:30 Lørdagsløb
24-okt Søn Kredsløb Ravnsholt skov 10:00  
26-okt Tir Tirsdagstræning Klubhuset 18:00 Fællesspisning
29-31-okt Fre-Søn Höst Open Bornholm/Chr. Ø 08:00  
30-okt Lør Boserupløb Boserup - Naturcenter 13:00-13:30 Lørdagsløb
2-nov Tir Byløb Roskilde Vest 18:00  
6-nov Lør Boserupløb Boserup - Naturcenter 13:00-13:30 Lørdagsløb
7-nov Søn VTR-løb Klinteskoven 10:00-11:00  
9-nov Tir Tirsdagstræning Klubhuset 18:00 Fællesspisning
10-nov Ons Natcup Lystrup Skov 18:00  
13-nov Lør Boserupløb Boserup - Naturcenter 13:00-13:30 Lørdagsløb
13-nov Lør DM-nat Hvalsøskovene 17:30  
13-nov Søn Jættemilen Tisvilde Hegn 09:30  
14-nov Søn VTR-løb Rønnebæk Overdrev 10:00-11:00  
16-nov Tir Tirsdagstræning Klubhuset 18:00  
20-nov Lør Boserupløb Boserup - Naturcenter 13:00-13:30 Lørdagsløb
23-nov Tir Tirsdagstræning Klubhuset 18:00 Fællesspisning
24-nov Ons Natcup Grib Skov 18:00  
27-nov Lør Boserupløb Boserup - Naturcenter 13:00-13:30 Lørdagsløb
30-nov Tir Tirsdagstræning Klubhuset 18:00  
4-dec Lør Vintercup Teglstrup Hegn 13:30  
4-dec Lør Boserupløb Boserup - Naturcenter 13:00-13:30 Lørdagsløb
7-dec Tir Byløb Roskilde By 18:00  
11-dec Lør Boserupløb Boserup - Naturcenter 13:00-13:30 Lørdagsløb


okroskilde@okr.dk     Bjældevej 20, 4000 Roskilde      webteam@okr.dk    opdateret 18. oktober 2021