Logo Kalender

Kalender








OK Roskilde klubkalender 2022

Dato Dag Aktivitet Mødested / Skov Tid Note
4-jan Tir Byløb Roskilde SØ 18:00  
6-jan Tor Gymnastik Klubhuset 18:30  
8-jan Lør Vintercup Tokkekøb Hegn 13:30  
8-jan Lør Boserupløb Boserup - Naturcenter 13:00-13:30 Lørdagsløb
9-jan Søn Nytårsstafet Kongsøre skov 10:30  
11-jan Tir Tirsdagstræning Klubhuset 18:00
12-jan Ons Natcup Boserup Skov 18:00  
13-jan Tor Gymnastik Klubhuset 18:30  
15-jan Lør Tekniklørdag Feldskov 10:00-15:00  
15-jan Lør Boserupløb Boserup - Naturcenter 13:00-13:30 Lørdagsløb
16-jan Søn Vinter MTBO Teglstrup Hegn 11:00-12:00  
18-jan Tir Tirsdagstræning Klubhuset 18:00
20-jan Tor Gymnastik Klubhuset 18:30  
22-jan Lør Vintercup Aldersvilde/Bøndernes H 13:30  
22-jan Lør Boserupløb Boserup - Naturcenter 13:00-13:30 Lørdagsløb
23-jan Søn VTR-løb Storskoven 10:00-11:00  
25-jan Tir Tirsdagstræning Klubhuset 18:00  
26-jan Ons Natcup Ll. Hareskov 18:00  
27-jan Tor Gymnastik Klubhuset 18:30  
29-jan Lør Vinter MTBO Tisvilde Hegn 11:00-12:00  
29-jan Lør Boserupløb Boserup - Naturcenter 13:00-13:30 Lørdagsløb
30-jan Søn Vinterlang Vestamager 09:30  
30-jan Søn VTR-løb Ellinge Indhegning 10:00-11:00  
1-feb Tir Byløb Roskilde Havn 18:00  
3-feb Tor Gymnastik Klubhuset 18:30  
5-feb Lør Tekniklørdag Feldskov 10:00-15:00  
5-feb Lør Boserupløb Boserup - Naturcenter 13:00-13:30 Lørdagsløb
5-feb Lør Vintercup Rude skov 13:30  
6-feb Søn VTR-løb Ellinge Indhegning 10:00-11:00  
7-feb Man Generalforsamling Klubhuset 19:00  
8-feb Tir Tirsdagstræning Klubhuset 18:00 Fællesspisning
9-feb Ons Natcup Tisvilde Hegn 18:00  
10-feb Tor Gymnastik Klubhuset 18:30  
12-feb Lør Boserupløb Boserup - Naturcenter 13:00-13:30 Lørdagsløb
13-feb Søn VTR-løb Vemmetofte 10:00-11:00  
15-feb Tir Tirsdagstræning Klubhuset 18:00  
17-feb Tor Gymnastik Klubhuset 18:30  
19-feb Lør Boserupløb Boserup - Naturcenter 13:00-13:30 Lørdagsløb
20-feb Søn VTR-løb Glumsø Østerskov 10:00-11:00  
23-feb Ons Natcup Tisvilde Hegn 18:00  
24-feb Tor Gymnastik Klubhuset 18:30  
26-feb Lør Boserupløb Boserup - Naturcenter 13:00-13:30 Lørdagsløb
27-feb Søn VTR-løb Lellinge 10:00-11:00  
1-mar Tir Byløb Veddelev 18:00  
3-mar Tor Gymnastik Klubhuset 18:30  
5-mar Lør Vinter MTBO Grib skov 11:00-12:00  
5-mar Lør Boserupløb Boserup - Naturcenter 13:00-13:30 Lørdagsløb
6-mar Søn I troldens fodspor Kårup 09:45  
8-mar Tir Tirsdagstræning Klubhuset 18:00 Fællesspisning
8-mar Tir Klubaften Klubhuset 20:00 Påskeløbet 2022
9-mar Ons Natcup Uggeløse skov 18:00  
11-13-mar Fre-Søn Nordjysk 2-Dages Skagen 18:00  
12-mar Lør Boserupløb Boserup - Naturcenter 13:00-13:30 Lørdagsløb
13-mar Søn VTR-løb Sorø Sønderskov 10:30 Afslutningsløb
15-mar Tir Tirsdagstræning Klubhuset 18:00  
16-mar Ons SM-Nat Tokkekøb Hegn 18:00  
17-mar Tor Gymnastik Klubhuset 18:30  
19-mar Lør Boserupløb Boserup - Naturcenter 13:00-13:30 Lørdagsløb
19-mar Lør DM-nat Lindet skov 19:30  
22-mar Tir Tirsdagstræning Klubhuset 18:00 Fællesspisning
24-mar Tor Gymnastik Klubhuset 18:30  
25-mar Fre Danish Spring Trekroner 15:30 Sprint
26-mar Lør Danish Spring Ny Tolstrup 12:00 Mellem
26-mar Lør Boserupløb Boserup - Naturcenter 13:00-13:30 Lørdagsløb
27-mar Søn Danish Spring Ny Tolstrup 09:30 Lang
29-mar Tir Tirsdagstræning Klubhuset 18:00  
31-mar Tor Gymnastik Klubhuset 18:30  
2-apr Lør Boserupløb Boserup - Naturcenter 13:00-13:30 Lørdagsløb
3-apr Søn SM-lang Teglstrup Hegn 10:30  
5-apr Tir Tirsdagstræning Klubhuset 18:00 Fællesspisning
8-12-apr Fre-Tir MTBO-camp Nordsjælland    
9-apr Lør Boserupløb Boserup - Naturcenter 13:00-13:30 Lørdagsløb
14-16-apr Tor-Lør Påskeløb Søhøjlandet 11:00  
16-apr Lør Boserupløb Boserup - Naturcenter 13:00-13:30 Lørdagsløb
17-18-apr Søn-Man Påske Cup Nyrup/Teglstrup 10:00  
19-apr Tir Tirsdagstræning Klubhuset 18:00  
20-apr Ons Banelægning Klubhuset 19:00-21:30 Kursus
23-apr Lør Boserupløb Boserup - Naturcenter 13:00-13:30 Lørdagsløb
24-apr Søn Divisionsmatch St. Hareskov 10:00  
26-apr Tir Tirsdagstræning Klubhuset 18:00 Fællesspisning
27-apr Ons Teknikonsdag Ringsted 17:30  
30-apr Lør Boserupløb Boserup - Naturcenter 13:00-13:30 Lørdagsløb
1-maj Søn Put & Run løb Græsted-Aggerbo 10:00  
2-maj Man Klubaften Klubhuset 19:00 Hjertestop kursus
3-maj Tir Tirsdagstræning Klubhuset 18:00  
7-maj Lør Boserupløb Boserup - Naturcenter 13:00-13:30 Lørdagsløb
7-8-maj Lør-Søn Midtjysk Sprint Cup Skive/Viborg 10:00  
8-maj Søn FSK træningsløb St. Hareskov 10:00-10:30  
8-maj Søn O-byløb Viby 11:00-13:00  
10-maj Tir Tirsdagstræning Klubhuset 18:00 Fællesspisning
14-maj Lør Boserupløb Boserup - Naturcenter 13:00-13:30 Lørdagsløb
15-maj Søn Jubi løb Ravnsholt skov 10:00  
17-maj Tir Tirsdagstræning Klubhuset 18:00  
21-maj Lør Sjællandssprinten Næstved 11:00  
21-maj Lør Boserupløb Boserup - Naturcenter 13:00-13:30 Lørdagsløb
22-maj Søn SM-sprint Herfølge 10:00  
22-maj Søn Sjællandssprinten Herfølge 11:00  
24-maj Tir Tirsdagstræning Klubhuset 18:00 Fællesspisning
26-28-maj Tor-Lør Ungdomscup Gribskov/Tokkekøb 10:00  
28-maj Lør Boserupløb Boserup - Naturcenter 13:00-13:30 Lørdagsløb
29-maj Søn SM-Stafet Korsør Lystskov 11:00  
31-maj Tir Tirsdagstræning Klubhuset 18:00  
2-jun Tor Sommercup Jonstrup Vang 18:00  
4-jun Lør Fynsk Sprint Cup Ringe 12:00  
4-jun Lør Boserupløb Boserup - Naturcenter 13:00-13:30 Lørdagsløb
5-jun Søn DM Sprint Odense 12:00  
6-jun Man Pinseløb Vesterlyng 09:50  
6-jun Man DM Sprintstafet Odense 10:00  
7-jun Tir Tirsdagstræning Klubhuset 18:00 Fællesspisning
9-jun Tor Sommercup Jonstrup Vang 18:00  
10-12-jun Fre-Søn MTBO DM Hillerød/Gribskov mm. 17:00  
11-12-jun Lør-Søn JWOC/EYOC Test Blåbjerg/Stråsø 12:00  
11-jun Lør Boserupløb Boserup - Naturcenter 13:00-13:30 Lørdagsløb
14-jun Tir Tirsdagstræning Klubhuset 18:00  
14-jun Tir City O-løb Østerbro/Fælledparken 18:00  
16-jun Tor Sommercup Jonstrup Vang 18:00  
17-19-jun Fre-Søn Vestjysk 2-dages Holstebro/Husby 18:00  
18-19-jun Lør-Søn Tekniktur Olofström    
18-jun Lør Boserupløb Boserup - Naturcenter 13:00-13:30 Lørdagsløb
21-jun Tir Tirsdagstræning Klubhuset 18:00 Skt. Hans løb
25-jun Lør Boserupløb Boserup - Naturcenter 13:00-13:30 Lørdagsløb
25-30-jun Lør-Tor WOC-Tour Trekantsområdet 10:00  
1-3-jul Lør-Tor Vikingedysten Løgumkloster, Lindet mm. 18:00  
19-21-jul Tir-Tor Læsø 3 dages Læsø klitplantage 10:00  
9-aug Tir Tirsdagstræning Klubhuset 18:00  
11-aug Tor Roskilde 3-dages ? 18:00-19:00  
13-aug Lør Boserupløb Boserup - Naturcenter 13:00-13:30 Lørdagsløb
16-aug Tir Roskilde 3-dages ? 18:00-19:00  
20-aug Lør Boserupløb Boserup - Naturcenter 13:00-13:30 Lørdagsløb
23-aug Tir Roskilde 3-dages ? 18:00-19:00  
27-aug Lør DM Mellem Thorsø Bakker 12:00  
27-aug Lør Boserupløb Boserup - Naturcenter 13:00-13:30 Lørdagsløb


okroskilde@okr.dk     Bjældevej 20, 4000 Roskilde      webteam@okr.dk    opdateret 15. juni 2022