Logo utop2012

Børn & Unge















Alle nyheder      


02.04.18: Sommertid = Mere ungdomstræning i skoven.
01.04.18: Mini kursus for de 7-12 årige 14. april 2018.
02.03.18: Forårets løbsprogram.
02.01.18: Om oprykning og klasser for ungdomsløbere i 2018.
30.12.17: Datoerne for kursus og sommerlejr i 2018.
27.11.17: OK Roskildes ungdomspokal 2017 til D12 DM-stafet holdet.
14.10.17: Vinterens aktivitetsplan med Nat-løb, Byløb og O-løb.
10.08.17: Efterårets SkovCup starter onsdag den 16. august.
25.07.17: Ungdomstræningen starter igen 8. august. Se aktivitetssiden.
08.06.17: Medaljer til årets første mesterskaber.
05.05.17: SkovCup løbene starter onsdag den 10. maj.
22.03.17: Sommertid = Mere ungdomstræning i skoven.
25.02.17: Forårets løbsprogram.
03.01.17: Datoerne for kursus og sommerlejr i 2017.
02.01.17: Om oprykning og klasser for ungdomsløbere i 2017.
28.11.16: OK Roskildes ungdomspokal 2016 til Adam Carlsen.
20.10.16: Vinterens aktivitetsplan med Nat-løb, Byløb og O-løb.
12.08.16: Efterårets SkovCup starter onsdag den 17. august.
28.07.16: Ungdomstræningen starter igen 9. august. Se aktivitetssiden.
01.06.16: Medaljer til årets første mesterskaber.
26.05.16: Mini kursus for de 8-10 årige 18. juni 2016.
19.04.16: SkovCup løbene starter onsdag den 27. april.
04.04.16: Mini kursus for de 8-10 årige 16. april 2016.
18.03.16: Sommertid = Mere ungdomstræning i skoven.
23.02.16: Forårets løbsprogram.
04.02.16: Superlørdag for U1-løbere i Tisvilde lørdag den 5. marts.
05.01.16: Datoerne for kursus og sommerlejr i 2016.
03.01.16: Om oprykning og klasser for ungdomsløbere i 2016.
16.12.15: OK Roskildes ungdomspokal 2015 til Karoline Fonager Ulsøe.
11.10.15: Vinterens aktivitetsplan med Nat-løb, Byløb og O-løb.
05.08.15: Efterårets SkovCup starter onsdag den 12. august.
21.07.15: Ungdomstræningen starter igen 11. august. Se aktivitetssiden.
14.04.15: SkovCup løbene starter onsdag den 29. april.
25.03.15: Sommertid = Ungdomstræning i skoven.
10.02.15: Forårets løbsprogram.
09.01.15: Datoerne for kursus og sommerlejr i 2015.
06.01.15: Om oprykning og klasser for ungdomsløbere.
09.12.14: Ny inddeling af ungdomsgrupper fra januar 2015.
09.12.14: OK Roskildes ungdomspokal 2014 til Anders Krogh Madsen.
16.10.14: Vinterens aktivitetsplan med Nat-løb, Byløb og O-løb.
17.09.14: Gulmedalje til Anders Krogh Madsen ved årets sidste DM
06.08.14: SkovCup starter onsdag den 13. august.
17.07.14: Ungdomstræningen starter igen 12. august. Se aktivitetssiden.
13.05.14: Fem medaljer til 3 danske mesterskaber.
11.05.14: Anders Krogh Madsen vinder KUM klassisk.
09.05.14: Endnu to ungdomsløbere fra OK Roskilde skal med til KUM.
16.04.14: Seks ungdomsløbere fra OK Roskilde udtaget til KUM.
15.04.14: SkovCup løbene starter onsdag den 30. april.
01.04.14: Medaljer til årets første mesterskaber.
27.03.14: Sommertid = Ungdomstræning i skoven.
08.02.14: Forårets løbsprogram.
31.01.14: KUM udtagelsesløb for ungdomsløbere.
17.01.14: Datoerne for kursus og sommerlejr i 2014 er fastlagt.
03.01.14: Om oprykning og klasser for ungdomsløbere.
12.11.13: OK Roskildes ungdomspokal 2013 til Rasmus Krogh Madsen.
25.10.13: Vinterens aktivitetsplan med Nat-løb, Byløb og O-løb.
07.10.13: Nyt Mini kursus for de 8-10 årige 19. oktober 2013.
03.10.13: Stadig to chancer for at kæmpe om ungdomspokalen
29.09.13: Sølvmedalje og flotte resultater ved årets DM weekend
28.08.13: Mini kursus for de 8-10 årige 28. september 2013.
13.08.13: SkovCup starter onsdag den 14. august.
17.07.13: Ungdomstræningen starter igen 13. august. Se aktivitetssiden.
18.06.13: Mini kursus for de 8-10 årige 17. august 2013.
16.05.13: Medaljer og flotte resultater ved forårets mesterskaber
07.05.13: Ni ungdomsløbere fra OK Roskilde skal nu med til KUM.
01.05.13: Seks ungdomsløbere fra OK Roskilde udtaget til KUM.
15.04.13: SkovCup løbene starter onsdag den 1. maj.
08.04.13: Amalie og Hanne står i spidsen for ungdomstræningen i OK Roskilde.
25.03.13: Guld, sølv og bronze ved årets første mesterskab, SM-Nat
22.03.13: Sommertid = Ungdomstræning i skoven.
20.02.13: Ungdomspokalløb starter den 16. marts med Danish Spring i Grib skov
14.02.13: Mini kursus for de 8-10 årige 17. marts 2013.
12.02.13: Forårets løbsprogram.
24.01.13: KUM udtagelsesløb for ungdomsløbere.
11.01.13: Datoerne for kursus og sommerlejr i 2013 er fastlagt.
03.01.13: Om oprykning og klasser for ungdomsløbere.
12.12.12: OK Roskildes ungdomspokal 2012 til Rasmus Møller Jess.
01.11.12: Vinterens aktivitetsplan med Nat-løb, Byløb og O-løb.
21.09.12: Resultater fra DM-weekenden.
03.09.12: Mini kursus for de 8-10 årige 30. september 2012.
07.08.12: SkovCup starter onsdag den 15. august.
23.07.12: Ungdomstræningen starter igen 14. august. Se aktivitetssiden.
16.07.12: Medaljer og flotte resultater ved forårets mesterskaber
10.05.12: Flere gode resultater ved weekendens Kreds Ungdoms Match
30.04.12: Fem ungdomsløbere fra OK Roskilde udtaget til KUM.
28.04.12: Forårets store tilbud: SM-stafet og SM-lang.
17.04.12: Sommertid = Ungdomstræning i skoven.
11.04.12: SkovCup løbene starter onsdag den 25. april.
25.02.12: Sjællands Cup med Ungdomspokalløb starter den 18. marts.
15.02.12: Mini kursus for de 8-10 årige 17. marts 2012.
11.02.12: Forårets løbsprogram.
03.02.12: Et nyt tilbud for børn og unge: "To-Mands-Galoppen".
28.01.12: KUM udtagelsesløb for ungdomsløbere.
15.01.12: OK Roskildes ungdomspokal 2011 til Melissa Ulsøe Jessen.
06.01.12: Datoerne for kursus og sommerlejr i 2012 er fastlagt.
03.01.12: Om oprykning og klasser for ungdomsløbere.
10.11.11: Vinterens aktivitetsplan med Nat-løb, Byløb og O-løb.
18.10.11: Karoline Fonager Ulsøe Johansen vinder Sjællands Cup'en 2011.
05.08.11: Kampen om Ungdomspokalen fortsætter den 20. august.
01.08.11: SkovCup starter onsdag den 17. august.
21.07.11: Ungdomstræningen starter igen 9. august. Se aktivitetssiden.
15.05.11: Andreas Hougaard Boesen vinder KUM 2011.
13.05.11: Nu er der 7 ungdomsløbere fra OK Roskilde,der skal med til KUM.
10.05.11: Fem ungdomsløbere fra OK Roskilde udtaget til KUM.
19.04.11: Sommertid = Ungdomstræning i skoven.
11.04.11: Medaljer og flotte resultater til årets første DM'er
19.03.11: SkovCup løbene starter onsdag den 13. april.
16.02.11: Sjællands Cup med Ungdomspokalløb starter den 26. marts.
09.02.11: Forårets løbsprogram.
29.01.11: KUM udtagelsesløb for ungdomsløbere.
06.01.11: Datoerne for kursus og sommerlejr i 2011 er fastlagt.
04.01.11: Om oprykning og klasser for ungdomsløbere.
01.11.10: OK Roskildes ungdomspokal 2010 til Mathilde Hougaard Boesen.
27.10.10: Vinterens aktivitetsplan med Nat-løb, Byløb og O-løb.
10.10.10: Sidste ungdomstræningen før efterårsferien tirsdag den 12. oktober.
14.09.10: Tirsdagstræning i Boserup den 14. september.
06.09.10: Tirsdagstræning i Hyrdehøjsskoven den 7. september.
11.08.10: SkovCup starter onsdag den 18. august.
27.07.10: Ungdomstræningen starter igen 10. august. Se aktivitetssiden.
26.07.10: Indbydelse til møde og O-løb for ungdomsløbere med forældre 10. august.
13.05.10: Andreas Boesen nr. 2 til KUM.
23.04.10: Otte ungdomsløbere fra OK Roskilde udtaget til KUM.
21.04.10: Se om du skal med til KUM.
12.04.10: Guld til Andreas Boesen og bronze til Christian V Grønberg ved DM-nat.
06.04.10: Sommertid = Ungdomstræning i skoven.
20.03.10: SkovCup løbene starter onsdag den 21. april.
25.02.10: Forårets løbsprogram.
10.02.10: Sjællands Cup med Ungdomspokalløb starter den 14. marts.
27.01.10: KUM udtagelssesløb for ungdomsløbere.
12.01.10: Datoerne for kursus og sommerlejr i 2010 er fastlagt.
03.01.10: Om oprykning og klasser for ungdomsløbere.
13.10.09: Vinterens aktivitetsplan med Nat-løb, Byløb og O-løb.
07.09.09: Mini kursus for de 8-10 årige 26. september 2009.
12.08.09: SkovCup starter onsdag den 19. august.
03.08.09: Sjællands Cup med Ungdomspokalløb starter den 23. august.
23.07.09: Ungdomstræningen starter igen 11. august, nu igen om tirsdagen.
25.05.09: Ungdomstræning og Ballerup Sommercup.
04.05.09: Syv ungdomsløbere fra OK Roskilde udtaget til KUM.
14.04.09: SkovCup løbene starter onsdag den 22. april.
01.04.09: Sommertid = Ungdomstræning i skoven.
23.03.09: Ungdomstur til Sprinthelgen 5.-7. juni.
21.03.09: Afslutning på vintertræningen - Bowling.
25.02.09: Forårets løbsprogram.
08.02.09: Mini kursus for de 8-10 årige 7. marts 2009.
30.01.09: KUM udtagelssesløb for ungdomsløbere.
13.01.09: Datoerne for kursus og sommerlejr i 2009 er fastlagt.
07.01.09: Alternativ ungdomstræning 5. februar: Hurtigløb på skøjter.
13.10.08: Vinterens aktivitetsplan med svømning, Nat-løb og alm. løbetræning.
26.09.08: Resultater fra U-træning med SportIdent
18.08.08: SkovCup starter onsdag den 20. august.
14.08.08: Efter sommerferien starter ungdomstræningen torsdag den 14. august kl. 17:30.
11.07.08: Sjællands Cup med Ungdomspokalløb starter den 24. august.
07.07.08: Mere om efterårets program og kurser.
30.06.08: Børne- og ungdomstræning efter sommerferien.
01.05.08: Elleve ungdomsløbere fra OK Roskilde udtaget til KUM.
17.04.08: SkovCup (tidl. B- & U-karrusellen) starter 30. april.
16.04.08: Mange medaljer til årets første mesterskaber.
31.03.08: Sommertid = Ungdomstræning i skoven.
09.03.08: Afslutning på vintertræningen 13.marts.
06.02.08: Forårets løbsprogram med KUM-udtagelssesløb.
31.01.08: KUM udtagelssesløb for ungdomsløbere.
07.01.08: Datoerne for kursus og sommerlejr i 2008 er fastlagt.
17.12.07: Ungdomstræningen flytter til torsdage i 2008.
19.11.07: Hele vinterens aktivitetsplan med tirsdagstræning, svømning og VTR-løb mm.
18.10.07: Efterårets gennemgående konkurrence, ZZLHWG-Cuppen, er afgjort.
20.08.07: Sjællands Cup med Ungdomspokalløb starter den 2. september.
13.07.07: SkovCup starter efter sommerferien den 15. august.
03.07.07: Efter sommerferien starter ungdomstræningen 4. august med nyt efterårsprogram.
27.06.07: Resultater fra ungdomsløbernes Pointløb
30.04.07: Ti ungdomsløbere fra OK Roskilde udtaget til KUM.
30.04.07: Resultater fra forårets løb.
18.04.07: Børne- & Ungdomskarrusellen starter 25. april med SkovCup finalen den 5/6.
03.04.07: Sommertid = Ungdomstræning i skoven.
04.03.07: Forårets løbsprogram med KUM-udtagelssesløb.
27.02.07: KUM udtagelssesløb for ungdomsløbere.
22.12.06: Datoerne for kursus og sommerlejr i 2007 er fastlagt.
30.10.06: Efter efterårsferien fortsættes vores aktiviteter med bl.a. svømning.
24.04.06: Ni ungdomsløbere fra OK Roskilde udtaget til KUM.
23.03.06: Sommertid = Ungdomstræning i skoven.
03.02.06: Forårets løbsprogram med KUM-udtagelssesløb.
20.01.06: Pokalløb og KUM udtagelssesløb for ungdomsløbere.
27.12.05: Datoerne for kursus og sommerlejr i 2006 er fastlagt.
12.10.05: Resultater fra efterårets DM'er og Midgårdsormen.
07.10.05: Efter efterårsferien fortsættes vores aktiviteter med bl.a. svømning.
20.06.05: Efter sommerferien starter vi på et spændende efterårsprogram.
07.06.05: Dina og Andreas vinder Skovcup i Tisvilde Hegn.
01.06.05: 1. Division - ingen sag for OKRs ungdomsløbere.
12.05.05: Resultater fra forårets løb.
30.04.05: Resultatet af ungdomsløbernes vejvalgstest i Boserup.
06.04.05: Forår = O-træning i skoven.
22.03.05: Udtagelsesløb til SM-stafet: Se pointstillingen.
11.03.05: Ingen B&U karrusel Midt forår 2005; i stedet vil der være "minitræning".
14.02.05: Forårets løbsprogram med KUM-udtagelssesløb.
17.01.05: Løbene der tæller i Østkredsens Sjællands Cup 2005 er fastlagt.
13.01.05: Datoerne for kursus og sommerlejr i 2005 er fastlagt.
12.01.05: OK Roskildes ungdomshold vinder Nytårsstafetten 2005.
02.11.04: Fællestræning med AOK's ungdomsdløbere den 27. november.
27.09.04: Fire medaljer til OKR's ungdomsløbere i DM weekenden.
23.09.04: Efter efterårsferien fortsættes vores aktiviteter med bl.a. svømning.
04.09.04: Banesejre til Lærke Sørensen og Camilla Meyer og OKR er i 1. division.
27.08.04: Mange flotte placeringer til OKR's ungdomsløbere ved Jysk-Fynske mesterskaber.
20.08.04: Sofie Sørensen vinder bronze til DM-kort.
08.07.04: B-& U-karrusellen til efteråret bliver om tirsdagen.
18.06.04: Efter sommerferie med sommerkursus mm. et nyt og spændende efterårsprogram.
09.06.04: Gode resultater af OKRs ungdomsløbere ved Skov Cup 2004.
22.05.04: Mange point til OKRs ungdomsløbere sikrede føring i 2. division.
14.05.04: Resultater fra forårets konkurrencer.
29.04.04: Resultatet af ungdomsløbernes vejvalgstest i Boserup.
29.03.04: Forår = O-træning i skoven.
15.03.04: To andenpladser til ved årets første udtagelsesløb til KUM.
02.03.04: Der er mange spændende løb på forårets løbsprogram for ungdomsløbere.
06.01.04: Løbene der tæller i Sjællands Cup'en 2004 - Pokalløb for ungdomsløbere.
21.12.03: Datoerne for ungdomskurserne i 2004 er nu fastlagt.
09.12.03: Juleafslutning for OKR's ungdomsløbere.
30.10.03: Fællestræning med AOK's ungdomsdløbere.
26.09.03: OKR's ungdomsløbere fik mange point Divisionsmatchen i Aggebo-Græsted Hegn.
19.09.03: Resultater fra ungdomsløbernes Pointløb
18.09.03: Fire medaljer til OKR ved DM-stafet og -klassisk.
10.09.03: Efterårets mesterskabsløb er godt igang for OKR's ungdomsløbere.
08.08.03: Så kører Børne og ungdomskarrusellen igen.
06.08.03: Mia Simonsen med ved Ungdommens 10-mila.
29.07.03: 3 præmier til Roskilde løbere ved Svensk 5 dages, O-Ringen
19.06.03: Efter sommerferien starter et nyt og hårdt efterårsprogram
05.06.03: Pokal til OKR op Guld til Martin Frich til Skov Cup 2003.
08.05.03: Sofie og Christian bliver nr. 2 i årets KUM.
08.05.03: Flot indsats af OKR´s ungdomsløbere sikrede 1. plads i 2. Division.
24.04.03: Mange medaljer til OKR ungdom i SM week-end'en
31.03.03: Mange gode præstationer af OKR ungdom ved Spring Cup 2003
26.03.03: Forårets ungdomstræning mm. i skoven starter 1. april
16.03.03: Sæsonen 2003 er nu godt i gang for OKR's ungdomsløbere
23.02.03: Mia og Tobias nr. 3 til VinterCup 2002/2003
07.01.03: 2. plads til Pigeholdet og 3. plads til Ungdomsholdet til Nytårsstafetten
12.11.02: Seje Ungdomsløbere til Jættemilen
14.10.02: Sofie Sørensen på flot 6. plads ved Baltic Junior Cup
29.09.02: Endnu en flot indsats af OKR's ungdomsløbere i divisionsmatchen
20.09.02: Sofie vinder Bronze og Mia bliver nr. 6 til DM-nat
13.09.02: Medaljeregn til OKR's ungdomsløbere i DM-weekenden
03.09.02: Sofie vinder Guld til DM-kort Annebjerg Skov
19.08.02: "Guld" og 2 x "Sølv" til OKR's ungdomsløbere ved JFM
02.08.02: Konkurrence for ungdomsløbere: Skaf nye ungdomsløbere
30.07.02: Ti ungdomsløbere fra OKR til verdens største orinteringsstævne: O-Ringen
20.06.02: Efterårets program for O-løb og træning m.m ses her
12.06.02: Flot 5. plads i holdkonkurrencen ved Skovcup
21.05.02: Gode resultater ved KUM
16.05.02: Guld til Sofie, sølv til Mia og Lærke og bronze til Nina ved SM-klassisk
14.05.02: Guld til H/D11-12 og sølv til H/D13-14 ved SM-stafet
23.04.02: Sofie, Mia, Nina, lærke og Christian er udtaget til KUM
22.04.02: Flot indsats af OKR ungdom i 2. divisionsmatchen 20. april i Danstrup.
09.04.02: OKR stiller med stort hold til divisionsmatchen 20. april
07.04.02: Sølvmedalje til Sofie ved DM Lang
03.04.02: Ungdoms-resultater fra Spring Cup
31.03.02: Sofie vinder Påskeløbene 2002
25.03.02: Sofie vinder Spring Cup 2002 Læs mere
21.03.02: Opdatering af Ungdoms-kalender/aktiviteter
19.03.02: Nye resultater på ungdomssiderne
28.02.02: Nyt om Børne- og ungdomskarrusellen
31.01.02: Kalenderen for ungdomsløbere er opdateret
17.01.02: Så er her datoer for årets Ungdomskurser
06.01.02: Udtagelsesløb til KUM
03.01.02: Om oprykning og klasser for ungdomsløbere


okroskilde@okr.dk    Bjældevej 20, 4000 Roskilde        webteam@okr.dk    2. april 2018